Prognoza

Prognoza

W Tabie goręcej niż w Polsce. Aż 42 stopnie

Niedziela będzie pogodna i słoneczna w kurortach Afryki Północnej. Synoptycy prognozują w Tabie aż 42 stopnie. Turyści spędzający swoje urlopy w tym regionie nie powinni narzekać na brak słońca. W Ameryce Środkowej i Azji pojawią się burze, ale będzie ciepło. Tam na termometrach zobaczymy wartości powyżej 30 stopni. W Europie pogoda będzie sprzyjała wypoczywającym m.in. w Hiszpanii, Portugalii, Grecji, Turcji.

Burze utrudnią jazdę w zachodniej części Polski

Meteorolodzy ostrzegają, że w sobotę kierowcy poruszający się po północno-zachodniej i części województw na zachodzie napotkają utrudnienia powodowane przez towarzyszące burzom opady. W pozostałych regionach pogoda nie da powodów do narzekania. Warto jednak pamiętać o ciemnych okularach.

Nadal grzmi. Noc też ma być burzowa

Burze powoli wędrują na północ. Obecnie grzmi w rejonie Kozienic, Warki i Grójca. Występują opady do 10 l/mkw., a porywy wiatru mogą osiągnąć do 70 km/h. Odnotowano również pojedyncze wyładowania w okolicach Ełku.

Aura dostarczy nam mocnych wrażeń. Poprawa pogody po 10 sierpnia

Deszcze, burze, porywisty wiatr - taka pogoda czeka nas w ciągu najbliższych dni. Artur Chrzanowski, synoptyk TVN Meteo, ostrzega, że miejscami zrobi się niebezpiecznie. - Trzeba liczyć się z dużą sumą opadów i z silnymi porywami wiatru, a miejscami również z gradem - podkreśla. Ulewy podwyższą stan wody w rzekach, dlatego lokalnie mogą pojawiać się podtopienia.

Prognoza na pięć dni: do 35 st. C, wiatr w burzach do 90 km/h

W najbliższych dniach w Polsce nadal będzie upalnie i burzowo. W weekend termometry wskażą do 35 st. C w niedzielę na wschodzie kraju. Po niedzieli chłodniej się zrobi na Pomorzu Zachodnim, jednak w innych regionach temperatura maksymalna nadal będzie wynosić nawet 35 st. C.

Dwie strefy burz wdarły się do Polski

W czwartek nad Polską aktywne były dwie burzowe strefy - informowała Arleta Unton-Pyziołek, meteorolog TVN Meteo. Front atmosferyczny rozciągał się do późnej nocy przez województwo śląskie, małopolskie, świętokrzyskie, mazowieckie po województwo podlaskie. Druga burzowa strefa, wykształcona w gorącej masie powietrza, zalegała natomiast w województwie lubelskim.

Słonecznie tylko nad Bałtykiem. Góry będą tonąć w deszczach

Jeśli ktoś nie wybrał, w której części Polski chce spędzić piątek, niech zastanowi się nad polskim wybrzeżem, gdzie słońca nie zabraknie. W kilku miejscowościach na Warmii i Mazurach również, choć synoptycy prognozują burze i przelotne opady w tej części kraju. Zagrzmi również na południu Polski, zmuszając miłośników górskich wspinaczek do pozostania u podnóży szczytów.

"45 st. w suchym powietrzu jest lepsze niż 35 st. przy wysokiej wilgotności"

W ostatnich dniach na ustach mieszkańców Polski, jak i turystów, często gości słowo upał, heat (ang.), grande chaleur (franc.) czy Affenhitze (niem). Warto podać więc dokładną definicje zjawiska. Upał to pojęcie meteorologiczne opisujące taki stan pogody, gdy temperatura powietrza w warstwie przypowierzchniowej, na wysokości około 2 m, przekracza +30°C.

Deszcz, burze, grad. Na polskich drogach będzie ślisko

Czwartek nie będzie najlepszym dniem do jazdy po polskich drogach. Na wschodzie bezpieczną jazdę utrudnią burze, opady deszczu i grad. W trakcie wyładowań może spaść nawet 30 l/mkw. deszczu. Wiatr w porywach osiągnie prędkość do 90 km/h.

40 st. C w Hurgadzie, w Chorwacji grzmoty

W Europie pogoda będzie sprzyjać opalaniu. Powód do narzekania mogą mieć jedynie turyści wypoczywający nad Adriatykiem w Chorwacji. W kurortach światowych turyści mogą spodziewać się burz tylko nad Zatoką Meksykańską i nad Indonezją.

Prognoza pogody na 5 dni: od upałów odpoczniemy najwcześniej w piątek

W środę znowu będziemy narzekać z powodu wysokich temperatur i burz. - W ciągu dnia wielki upał, największy na wschodzie, gdzie będzie do 32 st. C. Na zachodzie kraju z powodu zachmurzenia i docierającego chłodniejszego powietrza temperatura będzie niższa, bo 25, 26 stopni. To i tak bardzo ciepło, ale chłodniej niż ostatnio - zapowiada prezenter TVN Meteo Tomasz Wasilewski.

Meteopaci będą cierpieć podwójnie

Polska znajduje się pod wpływem niżu znad Niziny Szczecińskiej i związanego z nim frontu atmosferycznego - tylko na wschodzie zaznacza się wpływ wyżu rosyjskiego. Nastąpi spadek ciśnienia, a do tego dominować będzie termiczne odczucie upału.

Strefa burz nad Polską: ulewy, opady gradu i bardzo silny wiatr

W gorącej zwrotnikowej masie powietrza po południu we wtorek zaczęło rozwijać się zachmurzenie kłębiaste. Sprzyja temu obszar obniżonego ciśnienia, który znajduje się nad Polską. W efekcie pojawiały się burze. W godzinach wieczornych grzmiało m.in. w woj. opolskim i wielkopolskim. Wyładowania pojawiały się nawet późno w nocy.