Od czwartku czeka nas ochłodzenie. Mogą pojawić się opady deszczu i burze. Będą takie miejsca, gdzie w kolejnych dniach temperatura w najcieplejszym momencie nie przekroczy 15 stopni Celsjusza. Później będziemy cieszyć się słońcem.
Środa będzie ostatnim dniem z bardzo gorącą aurą. Już od czwartku zrobi się chłodniej, temperatura w najcieplejszym momencie dnia miejscami nie przekroczy 15 stopni Celsjusza. Może popadać, niewykluczone są burze.
Nadchodzący tydzień przyniesie niemal całej Polsce słoneczną aurę. Z każdym dniem będzie jednak robić się coraz chłodniej - we wtorek i w środę może jeszcze miejscami być gorąco, na sobotę prognozuje się już temperaturę rzędu 17-23 stopni Celsjusza.
Aż 30 stopni będzie lada dzień na południu kraju, ale potem przyjdzie nagłe ochłodzenie. Sprawdź długoterminową prognozę pogody tvnmeteo.pl przygotowaną przez Tomasza Wasilewskiego.
W prognozach na najbliższy tydzień widać upał, temperatura może wzrosnąć nawet do 31 stopni Celsjusza. Jednak pod koniec tygodnia nastąpi gwałtowne ochłodzenie. O pogodzie w Europie opowiadał we "Wstajesz i weekend" na antenie TVN24 prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski.
Przewodnicy turystyczni zachęcają, by odwiedzać Warmię i Mazury nie tylko w lecie. Turyści mogą skorzystać z aktywnego wypoczynku dzięki szlakom kajakowym czy trasom rowerowym. W każdej części regionu dzieje się coś ciekawego.
Kolejne dni zapowiadają w pogodzie słoneczny schyłek lata. Z każdym dniem będzie się robić coraz goręcej - w połowie przyszłego tygodnia możliwe jest nawet 30 stopni Celsjusza. Jednak wraz z upałem pojawią się groźne zjawiska.
Piątek w całym kraju przyniesie dużo słonecznych chwil. Na termometrach zobaczymy od 17 do 23 stopni Celsjusza. Biomet nie będzie wpływał na nasze samopoczucie.
Rozpoczęło się zjawisko La Nina - potwierdzili amerykańscy klimatolodzy. Według ich przewidywań, istnieje 75-procentowe prawdopodobieństwo, że nadchodzącej zimy wpłynie na pogodę na półkuli północnej.
Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali wstępne prognozy temperatury i opadów na październik. Jak wynika z ich modeli, nadchodzący miesiąc może być wyjątkowo ciepły i ubogi w deszcz.
Polska jest pod wpływem niżu Quinta znad Finlandii i związanego z nim frontu atmosferycznego postępującego od północnego zachodu na południowy wschód kraju.
Jeszcze w czwartek będzie się chmurzyć i padać, ale z każdym kolejnym dniem aura będzie coraz bardziej zachwycać - oczywiście tych, którzy tęsknią za słońcem i ciepłem.
Środa upłynie na ogół pod znakiem pogodnej aury, tylko na północy kraju przelotnie popada deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 26 stopni Celsjusza.
Dla niektórych regionów kraju na wtorek prognozowana jest pochmurna i deszczowa aura. Poza tym będzie pogodnie, a temperatura wzrośnie maksymalnie do 23 stopni Celsjusza.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed burzami i intensywnymi opadami deszczu. Miejscami może spaść do 40 litrów wody na metr kwadratowy.
W ciągu najbliższych dni będzie w miarę pogodnie, choć miejscami może popadać deszcz. Termometry pokażą do 26 stopni. W połowie września jest szansa na przyjemne, babie lato.