Zmokniemy, ale nie zmarzniemy

Prognoza pogody TVN Meteo, 23.04
Prognoza pogody TVN Meteo, 23.04
TVN Meteo
TVN MeteoPrognoza pogody TVN Meteo, 23.04

Większość mieszkańców kraju skorzysta dziś z parasoli. W wielu miejscach będzie się chmurzyć i padać, a na północy i południowym wschodzie może zagrzmieć. Taka pogoda nie wpłynie dobrze na nasze samopoczucie. Nie powinniśmy za to zmarznąć.

Poniedziałek zapowiada się deszczowo i burzowo, ale będą też przejaśnienia i dłuższe chwile ze słońcem. Największe szanse na dobrą pogodę będą w zachodniej i południowo-zachodniej Polsce.

Burzowo na północy

Burze pojawią się na Pomorzu i Wybrzeżu. Przelotny deszcz o umiarkowanym natężeniu w pierwszej części dnia wystąpi na Warmii, Mazurach i północnym Podlasiu. Chmurzyć się i lekko padać może także w okolicach Warszawy i przy granicy polsko-ukraińskiej.

Po południu zagrzmi w Tatrach i południowej Małopolsce.

Będzie całkiem ciepło, od 13 st. C w Olsztynie i Trójmieście, 15 st. C w centrum do 17 st. C w Rzeszowie i okolicach.

Wiatr umiarkowany, południowy i południowo-wschodni, w czasie burz silny.

Biomet niekorzystny, ale będzie nam ciepło

W strefie największych opadów, czyli na północy i wschodzie kraju, wilgotność względna przekroczy 70 proc. Na Dolnym Śląsku i w południowej Wielkopolsce bez opadów, więc wilgotność powietrza wyniesie do 50 proc.

Mieszkańcy niemal w całej Polski odczują komfort termiczny. Jedynie nad morzem i na Warmii ze względu na burze możemy odczuwać chłód. Mimo to na przeważającym obszarze biomet będzie niekorzystny. Na pozostałym pozostanie neutralny.

Prognoza pogody TVN Meteo dla meteopatów, 23.04
Prognoza pogody TVN Meteo dla meteopatów, 23.04TVN Meteo

Autor: ls,js/rs/mj / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości