Najnowsze

W koszmarnych korkach na piękne wakacje

Najnowsze


Po sobotnim świętowaniu 223. rocznicy zburzenia Bastylii, Francuzi ruszyli na wakacje. Gdzie? W stronę słońca, ciepłych plaż i morza - na Lazurowe Wybrzeże. Plaże Nicei i Marsylii pełne są urlopowiczów, którzy by dotrzeć do celu musieli odstać w korkach długie godziny.

W sobotnie popołudnie całkowicie zakorkowała się autostrada A7 prowadząca na południe Francji. Po obejrzeniu porannej defilady na paryskich Polach Elizejskich z okazji 223 rocznicy zburzenia Bastylii setki rodzin ruszyły na coroczny wypoczynek. We Francji właśnie rozpoczął się sezon urlopowy.

Ulubionym miejscem wypoczynku Francuzów jest Lazurowe Wybrzeże, gdzie rokrocznie zjeżdża około 10 mln turystów. Popularnymi kurortami są Nice i Marsylia, dla których prognozy na najbliższy tydzień są fenomenalne. Lepszej wakacyjnej pogody nie można sobie wymarzyć.

30+ i dużo słońca

Dla Nicei na niedzielę maksymalna zapowiadana wartość temperatury to 28 st. C, odczuwalna ma być o stopień wyższa. A z każdym dniem temperatura powinna rosnąć, by w piątek osiągnąć 30 st. C. Do tego słońce i temperatura morza oscylująca w granicach dwudziestu kilku stopni Celsjusza.

Jeszcze cieplej zapowiada się Marsylia, która już w poniedziałek osiągnie ponad 30 st. C, a podobne wartości utrzymywać się tam będą przez cały kolejny tydzień. Mimo tak wysokich temperatur synoptycy nie zapowiadają tam wyładowań atmosferycznych, dlatego Francuzom nic nie powinno popsuć wymarzonego wypoczynku.

Szczęście nie wszystkim sprzyja

Tego samego nie da się powiedzieć o Polakach. Nie dość, że na początku sezonu wakacyjnego upadły dwa biura podróży, które zmusiły setki turystów do powrotu z zagranicznych wojaży, to jeszcze pogoda w Polsce daleka jest od idealnej.

Na północy szleją trąby powietrzne, przynoszące gigantyczne straty. Do tego nad krajem przesuwają się fronty atmosferyczne, przynoszące burze, a nad morzem zalega niż niosący opady deszczu i chłód.

O temperaturze na granicy 30 st. C możemy zapomnieć. Do końca lipca czeka nas pogoda w kratkę.

SPRAWDŹ CO PRZYNIESIE POGODA W NAJBLIŻSZYCH DNIACH

Autor: mm/mj / Źródło: ENEX, accuweather.com, TVN Meteo

Pozostałe wiadomości