Najnowsze

Na Rzym pada już zbyt długo

Najnowsze


Potężne nawałnice nie opuszczają centralnych Włoch. Rzym walczy z podtopieniami, a kilka kolejnych miast szykuje się na nadejście opadów i burz. Przewrócone drzewa, podtopione budynki, zniszczone samochody, problemy komunikacji miejskiej stanowią tylko część zrujnowanego przez pogodę obrazu Włoch.

We Włoszech panuje obecnie wyjątkowo długi sezon nawałnic. Już w lipcu zaczęły padać ulewne deszcze, które - z niewielkimi przerwami - trwają do dziś.

- To nie jest charakterystyczna pogoda dla tego miasta - podają meteorolodzy.

Wybuch paniki

Rozległym ulewom towarzyszyły silne porywy wiatru, gwałtowny spadek temperatury o prawie 10 st. C, a nawet trąba wodna, która przeszła nad wybrzeżem. W stolicy, przez opady, wybuchła panika. Służby ratunkowe otrzymywały setki zgłoszeń z prośbami o pomoc oraz zgłoszeniami wypadków i kolizji na ulicach.

Nawałnice spowodowały wiele utrudnień nie tylko na lądzie w podtopionych miastach - przez pewien czas zawieszono loty z Portu Lotniczego Rzym-Fiumicino im. Leonarda da Vinci.

Rzym się zabezpieczy

Władze stolicy informują, że przeznaczą pieniądze na udrożnianie systemu kanalizacyjnego miasta, żeby w przyszłości nie doszło do podobnej sytuacji.

Autor: kt/map / Źródło: meteogiornale.it, romatoday.com,

Pozostałe wiadomości