Najnowsze

Milion gości na plaży w Świnoujściu. Internetowych

Najnowsze

Plaża w Świnoujściu

Świnoujście może cieszyć się wyjątkowym rekordem. Ponad milion internautów ze 107 krajów, m.in. z Trynidadu i Tobago, oglądało w ubiegłym roku świnoujską plażę i przeprawy promowe dzięki zamontowanym tam kamerom internetowym.

- Rok wcześniej takich wejść na obraz z kamer na plaży odnotowaliśmy około 700 tysięcy. Kamery internetowe są bardzo popularne. Wielu ludzi chce, siedząc w domu, popatrzeć na morze, zobaczyć jaka jest w danej chwili pogoda i co dzieje się na świnoujskiej plaży - powiedział rzecznik prezydenta Świnoujścia Robert Karerus.

Oglądają nawet w Bahrajnie

Według internetowych statystyk, obraz z kamer na plaży w ubiegłym roku oglądali internauci ze 107 krajów. Najwięcej z Polski. Dalej są Niemcy, Wielka Brytania, Czechy i Szwecja.

Nie brak też krajów odległych i egzotycznych, takich jak: Argentyna, Bahrajn, Autonomia Palestyńska, Arabia Saudyjska, Republika Południowej Afryki czy Trynidad i Tobago.

Działa dziewięć kamer

Internauci wchodzą na stronę internetową z kamerą przez cały rok, nie tylko w sezonie letnim, czyli w lipcu i w sierpniu.

W tej chwili w mieście działa w sumie dziewięć kamer internetowych. Jedna zamontowana jest w marinie, dwie - na plaży. Kolejnych siedem przekazuje aktualny obraz z przepraw promowych. Można zobaczyć, czy i jak długie są w danej chwili kolejki na obu przeprawach promowych, zarówno na wyspie Uznam, jak i Wolin.

Autor: map/ms / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości