Karambol w gęstej mgle. Zaczęło się od tira


Do tragicznego wypadku doszło na jednej z głównych greckich dróg ekspresowych. Zderzyło się na niej 28 samochodów, życie straciła kobieta, a 24 osoby zostały ranne. Przyczyną wypadku była ograniczająca widzialność gęsta mgła.

Mgła potrafi być ekstremalnie niebezpieczna. Przekonali się o tym kierowcy 28 samochodów, które zderzyły się w okolicach godz. 8.30 na drodze ekspresowej Egnatia Odos wiodącej z Salonik do położonej nad Morzem Jońskim Igumenitsy.

Kilka minut później kolejne zderzenie

Do karambolu doszło, kiedy kierowca ciężarówki, zmagający się z ograniczającą widzialność mgłą, stracił panowanie nad swoim pojazdem. Wtedy uderzył w niego pierwszy samochód, potem przyszła pora na 18 kolejnych. Kilka minut po zderzeniu się 20 samochodów, dołączyło do nich osiem następnych. Ich kierowcy próbowali ominąć poszkodowanych, jednak im się to nie udało.

Zginęła kobieta, ranna ciężarna

W wypadku życie straciła kobieta, a 24 osoby zostały ranne. Pośród nich znalazło się troje dzieci, a także kobieta w 34. tygodniu ciąży. Nie stało się jej nic poważnego, jednak przewieziono ją do szpitala w Salonikach, żeby zapobiec przedwczesnemu rozwiązaniu.

Droga ma pozostać zamknięta dla ruchu do czasu, aż odpowiednie służby nie uporają się ze skutkami wypadku.

Autor: map/mj / Źródło: ENEX

Pozostałe wiadomości