Najnowsze

Najnowsze

Śnieg, krupa śnieżna. Biało w części kraju

Nad Polską przemieszcza się front atmosferyczny, przynoszący miejscami opady śniegu, a także burze z krupą śnieżną. Wielu z Was było tym zaskoczonych, bo od kilku dni trwa wiosna. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy Wasze zdjęcia i nagrania.

Wilki podchodzą pod Łódź

Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi zamieszkały wilki. Szacuje się, że zadomowiło się tam co najmniej 30 osobników.

Nowatorska metoda diagnozowania raka pęcherza

Polscy naukowcy stworzyli innowacyjny test wykrywający raka układu moczowego. Polega on na analizie moczu, a wynik uzyskuje się już po 20-30 minutach. Jeden z twórców testu - profesor Adam Lesner opowiadał o nim na antenie programu TVN24 "Wstajesz i wiesz".

Wychodzą z zimowych kryjówek. Giną pod kołami samochodów

Wiosną nie tylko ptaki pokonują kilka tysięcy kilometrów, by dotrzeć do swoich lęgowisk. Cieplejsze dni sprzyjają również wędrówkom zwierząt na lądzie. Tym, które mają do przejścia zaledwie kilkaset metrów, nie udaje się często dotrzeć do celu. By temu zapobiec, leśnicy rozpoczęli akcję ratowania płazów.

Zebra na gigancie. Pędziła słowackimi ulicami

Uciekła z cyrku, popędziła ulicami, zniszczyła auto. Zebra ze słowackiego ZOO biegła dzielnicą Klokočina w mieście Nitra. Zwierzę wypuściła grupa chłopców, jako odwet za brak zgody na wejście do cyrku.

Życie z astmą a smog. Jak sobie radzić

Polska od lat znajduje się w niechlubnej czołówce państw z najgorszym powietrzem. Aż 6 na 10 najbardziej zanieczyszczonych miast położonych jest między Wisłą a Odrą. Lekarze szacują, że osoby oddychające warszawskim zanieczyszczonym powietrzem, przyjmują odpowiednik paczki papierosów tygodniowo! Przepełnione smogiem powietrze nie służy nikomu, a już w szczególności cierpią przez nie osoby borykające się z astmą.

Najmniejszy niedźwiedź świata może zawstydzić człowieka

Najnowsze badania naukowców wykazały, że naśladowanie mimiki twarzy - powszechnie uważanej za kluczowy element sukcesu społecznego ludzi - jest czymś, co robią najmniejsze niedźwiedzie świata. Chodzi o biruanga malajskiego, który nie jest nawet blisko spokrewniony z człowiekiem.

Cyklon Veronica rozszalał się na wybrzeżu Australii

W niedzielę między miejscowościami Port Hedland a Karratha na północno-zachodnim wybrzeżu Australii uderzył cyklon tropikalny Veronica. Przyniósł ze sobą porywy wiatru, które mogą osiągać prędkość 220 kilometrów na godzinę i ulewne opady deszczu.

Obecność raków oznacza czystą wodę? Niekoniecznie

Występowanie raków w rzekach czy jeziorach, wbrew powszechnej opinii, nie zawsze jest wskaźnikiem czystości wody w danym zbiorniku. - Co więcej, niektóre gatunki raków po złowieniu należy eliminować, a nie na powrót wrzucać do wody - powiedział ichtiolog Piotr Traczuk.