Informacje
 • Pogoda na dziś: na ogół pogodnie i ciepło,
  do 26 stopni

  31-07-2020 06:20 Warunki biometeo będą zróżnicowane
  Pogoda na dziś Foto: PAP/EPA/RONALD WITTEK | Video: TVN24

  Piątek upłynie na ogół pod znakiem pogodnej aury, miejscami przelotnie popada deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 26 stopni Celsjusza.

  Piątek w większości Polski przyniesie małe i umiarkowane zachmurzenie kłębiaste, a na północnym wschodzie okresami duże z przelotnymi opadami deszczu do pięciu litrów wody na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna wyniesie od 17 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 24 st. C w centrum kraju, do 26 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Powieje zachodni i północno-zachodni wiatr, który będzie przeważnie słaby i umiarkowany. W regionach północnych i wschodnich jego porywy mogą być silniejsze i rozpędzać się do 50-60 kilometrów na godzinę.

  Warunki biometeorologiczne

  Największa wilgotność powietrza pojawi się w pasie od Pomorza po Podlasie. W przeważającej części kraju odczujemy ciepło, a pogoda korzystnie wpłynie na nasze samopoczucie. W regionach od Pomorza Zachodniego po północ Lubelszczyzny wystąpi komfort termiczny, a biomet będzie neutralny. Natomiast w pozostałej części kraju dominować będzie chłód i niekorzystne warunki biometeorologiczne.

  Pogoda Warszawa

  Zachmurzenie kłębiaste małe i umiarkowane, na termometrach zobaczymy maksymalnie 24 st. C. Powieje z zachodu, a wiatr, który na ogół będzie słaby i umiarkowany, okresami może przybierać na sile. W południe ciśnienie osiągnie 1001 hPa.

  Pogoda Trójmiasto

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna sięgnie 20 st. C. Wiatr powieje z północnego zachodu i na ogół powinien być słaby i umiarkowany, ale okresami jego porywy mogą być dość silne. W południe barometry wskażą 1014 hPa.

  Pogoda Poznań

  Zachmurzenie kłębiaste małe i umiarkowane, termometry pokażą maksymalnie 25 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu. W południe na barometrach zobaczymy 1005 hPa.

  Pogoda Wrocław

  Zachmurzenie kłębiaste małe, temperatura maksymalna wyniesie 26 st. C. Północno-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. W południe ciśnienie osiągnie 1002 hPa.

  Pogoda Kraków

  Zachmurzenie kłębiaste małe, na termometrach zobaczymy maksymalnie 24 st. C. Wiatr będzie zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe wyniesie 989 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...