Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 1°C 3°C -6°C Zachmurzenie duże z przelotnymi opadami śniegu
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na niedzielę: jesienny chłód i deszcz

  03-09-2017 06:13 Biometr będzie niekorzystny

  Zapowiada się deszczowy dzień

  Foto: Visualhunt (CC BY-SA 1.0) / Enna; Film: TVN Meteo

  Niedziela będzie chłodna i pochmurna. Gdzieniegdzie spadnie też deszcz.

  Dzień zapowiada się na ogół pochmurno. W zachodniej części kraju spadnie słaby i przelotny deszcz rzędu 3 l/mkw. Na wschodzie Polski opady będą pojawiać się okresowo, jednak przez cały dzień. Miejscami spadnie nawet ponad 15 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 14 st. C na Ziemi Lubelskiej do 20 st. C na Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany powieje z kierunku północno-zachodniego. Ciśnienie spada, w południe barometry wskażą 1000 hPa.

   

  Warunki biometeorologiczne

  W niedzielę wilgotność powietrza będzie bardzo wysoka. We wschodniej Polsce wyniesie ponad 90 procent, natomiast zachodnie krańce - poniżej 80 procent. W całym kraju odczujemy negatywny wpływ pogody na nasze samopoczucie ze względu na spadające ciśnienie i niższe temperatury. W całym kraju subiektywne odczujemy chłód.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  DZIEŃ: W ciągu dnia przelotnie popada. Termometry wskażą maksymalnie 16 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany powieje z północnego-zachodu. W Gdańsku w południe ciśnienie wyniesie 1011 hPa.

  KRAKÓW

  DZIEŃ: Przewidywane są przelotne opady. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie 15 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany powieje z kierunku północno-zachodniego. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 982 hPa.

  POZNAŃ

  DZIEŃ: W ciągu dnia przelotnie popada. Temperatura maksymalna wyniesie 18 st. C. Z północnego-zachodu powieje wiatr słaby i umiarkowany. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 1004 hPa.

  WARSZAWA

  DZIEŃ: Zapowiada się pochmurny i deszczowy dzień. Termometry wskażą 16 st. C. Z północnego-zachodu pojawi się słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie spada, w południe barometry wskażą 1000 hPa.

  WROCŁAW

  DZIEŃ: Przewidywany jest przelotny deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie 18 st. C. Powieje wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W południe barometry wskażą ciśnienie 1000 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...