Świat

Producentka "Mody na sukces" będzie ambasadorem USA na Węgrzech

Świat

wikipedia.orgJeszcze nie wiadomo, kiedy Colleen Bell obejmie posadę w Budapeszcie

Amerykański Senat zatwierdził wybór producentki telewizyjnej Colleen Bell na stanowisko ambasadora na Węgrzech. Bell w polityce nie jest znana i decyzję prezydenta Baracka Obamy zatwierdzoną przez wyższą izbę parlamentu skrytykował senator John McCain. Bell w czasie kampanii w 2012 r. zebrała na fundusz sztabu wyborczego Obamy ponad dwa miliony dolarów.

Hollywoodzka producentka została przedstawiona przez Obamę jako kandydatka do objęcia placówki dyplomatycznej w Budapeszcie już w lipcu 2013 r., ale do zmiany na tym dyplomatycznym stanowisku może dojść dopiero teraz, gdy Senat przegłosował kandydaturę.

"Moda na sukces" i miliony dla Obamy

John McCain, który głosował przeciwko, skomentował tę decyzję jako "absurdalną", bo - jak miał stwierdzić, cytowany na Twitterze przez dziennikarkę stacji Fox News w Waszyngtonie - Bell jest "kompletnie pozbawiona kwalifikacji" do pełnienia takiej funkcji.

Producentka rzeczywiście nie ma doświadczenia w dyplomacji, ale w Hollywood od lat pracuje z sukcesami. Wraz z mężem Bradley'em Bellem założyła własną firmę i wyprodukowała grany przez prawie 20 lat i niezwykle popularny również w Polsce serial "Moda na sukces".

Colleen Bell jest też z pewnością dobrą znajomą Baracka Obamy, bo od początku jego kariery w wielkiej polityce aktywnie wspiera jego sztaby wyborcze i zaplecze organizacyjne. Według dziennika "The New York Times" do jesieni 2012 r. zebrała na prezydenckim "funduszu" ponad 2,1 mln dolarów.

Bell jest też znana ze swej działalności charytatywnej i w lokalnym świecie sztuki. Zasiada w zarządzie kalifornijskiego Instytutu Dziecka i jest kuratorem Muzeum Sztuki Hrabstwa Los Angeles.

W 2013 r. placówki dyplomatyczne w Europie objęli też inni darczyńcy wspierający Baracka Obamę w czasie kampanii wyborczych. Ambasadorem w Niemczech jest John Emerson, były dyrektor jednej z największym amerykańskich firm analizujących rynki inwestycyjne na świecie, a były członek zarządu telewizji HBO James Costos kieruje placówką w Hiszpanii.

Autor: adso//gak/kwoj / Źródło: tvn24.pl, Variety

Źródło zdjęcia głównego: wikipedia.org

Pozostałe wiadomości