TVN24 | Świat

Zabójca pięciorga dziennikarzy Jarrod Ramos skazany na pięć wyroków dożywocia

TVN24 | Świat

Autor:
asty//now
Źródło:
PAP

Sąd w hrabstwie Anne Arundel w stanie Maryland na wschodnim wybrzeżu USA skazał we wtorek Jarroda Ramosa, zabójcę pięciorga dziennikarzy, na pięć wyroków dożywocia bez możliwości ubiegania się o przedterminowe zwolnienie. Do ataku doszło w redakcji dziennika "Capital Gazette" w Annapolis w czerwcu 2018 roku.

Sędzia Michael Wachs, skazując Ramosa, podkreślił, że zabójca nie okazał skruchy. Wachs przypomniał, że podczas wywiadu Ramosa ze stanowym psychiatrą morderca wyznał, że zabiłby więcej osób, gdyby został przedterminowo wypuszczony z więzienia.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

- Powiedzieć, że oskarżony okazał bezduszność i zupełne lekceważenie dla świętości ludzkiego życia, byłoby niedomówieniem - powiedział sędzia. Skazany po ogłoszeniu wyroku odmówił komentarza.

Atak na redakcję "Capital Gazette"

Agencja AP przypomina, że atak na redakcję "Capital Gazette" w Annapolis z 2018 roku był jednym z największych ataków na dziennikarzy w historii Stanów Zjednoczonych.

Według oskarżycieli Jarrod Ramos dokonał ataku na redakcję gazety jako zemstę po publikacji przez nią historii o przyznaniu się do winy w sprawie dotyczącej nękania dawnego rówieśnika z klasy z liceum w 2011 roku.

Prokuratorzy podkreślili, że Ramos długo i skrupulatne przygotowywał się do ataku, a także przyszłego odbywania kary w więzieniu, co świadczy o pełnej świadomości popełnianego czynu.

Autor:asty//now

Źródło: PAP