TVN24 | Świat

SUV-em jechało 25 osób. Zderzyły się z ciężarówką, nie żyje 13 z nich

TVN24 | Świat

Autor:
pp/adso
Źródło:
PAP, NBC News

W wyniku zderzenia samochodu osobowego i ciężarówki w południowej Kalifornii zginęło 13 osób. Wielu rannych przebywa z poważnymi obrażeniami w szpitalach i walczy o życie. Ofiarami katastrofy drogowej są prawdopodobnie imigranci.

Do wypadku doszło na drodze stanowej 115, w rejonie położonego w pobliżu granicy z Meksykiem miasta El Centro, około 160 kilometrów na wschód od San Diego.

SUV-em, według ratowników medycznych i lokalnej policji, cytowanych przez NBC News, podróżowało 25 osób. Samochód zderzył się z przewożącą żwir ciężarówką.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

13 osób nie żyje

Dyrektor pogotowia ratunkowego regionalnego centrum medycznego w El Centro Judy Cruz poinformowała początkowo na konferencji prasowej o śmierci 14 osób na miejscu i śmierci kolejnej osoby w szpitalu. Jak pisze NBC News, bilans ofiar potem zweryfikowano. Według służb medycznych, zginęło 13 osób. Wielu rannych przewieziono do szpitala w El Centro. Dwie ofiary wypadku zostały przetransportowane do szpitala w Brawley.

Według informacji cytowanych przez NBC News, osoby, które zginęły, miały 20-55 lat, a osoby ranne mają od 16 do 55 lat.

Według dyrektora szpitala w El Centro dr Adolphe'a Edwarda ofiarami katastrofy są imigranci. Dodał, że ranni doznali poważnych urazów. Według rzecznika kalifornijskiej policji drogowej Jake'a Sancheza kierowca ciężarówki odniósł w katastrofie drobne obrażenia.

Władze ustalają, czy kierowca Forda , który zginął w wypadku, zatrzymał się na znaku stop przed wjazdem na autostradę, którą jechał TIR - powiedział szef kalifornijskiego patrolu autostradowego Omar Watson. Krajowa Rada Bezpieczeństwa Transportu poinformowała w tweecie, że jej śledczy badają katastrofę, zwrócili uwagę, że Ford Expedition zazwyczaj mieści legalnie osiem osób. Kierowcą Forda, który poniósł śmierć, był 22-letni mężczyzna z Mexicali, miasta położonego tuż za granicą z Meksykiem, jego pasażerami byli najprawdopodobniej sezonowi robotnicy rolni. 69-letni kierowca TIR-a został hospitalizowany z niewielkimi obrażeniami.

Autor:pp/adso

Źródło: PAP, NBC News