Ronna McDaniel przewodniczącą republikańskiego Komitetu Krajowego

Autor:
asty
Źródło:
Reuters

Ronna McDaniel utrzymała stanowisko przewodniczącej Komitetu Krajowego Partii Republikańskiej (RNC). Popierana przez byłego prezydenta USA Donalda Trumpa będzie pracować na jego rzecz podczas kampanii wyborczej do wyborów prezydenckich w USA w 2024 roku.

McDaniel podczas partyjnego spotkania w Dana Point w Kalifornii pokonała swojego pretendenta Harmeeta Dhillona różnicą głosów 111 do 51 i będzie pełnić funkcję przewodniczącej przez dwa lata.

Zwolennicy Dhillona wyrazili niezadowolenie z przywództwa partii, mówiąc, że ostatnie rozczarowujące wyniki wyborów oznaczają, że konieczna jest zmiana sposobu kierowania Komitetem Krajowym.

Podczas pierwszych trzech kadencji na stanowisku przewodniczącej McDaniel odpowiadała za nadzór wyborów prezydenckich w 2020 roku, a także wyborów do Kongresu w listopadzie 2022 roku.

- Dla naszych szans w 2024 roku kluczowe znaczenie ma to, aby ci, którzy wspierali moją kampanię, skupili się wokół naszej partii i jej kandydatów - powiedział w oświadczeniu Dhillon.

Związki McDaniel z Trumpem

Zwolennicy Dhillona, którzy rozmawiali z agencją Reutera, powiedzieli, że ich głos za usunięciem McDaniel był głosem przeciwko Trumpowi i wyrazem niezadowolenia ze struktury partii.

Trump poparł McDaniel na stanowisku przewodniczącej RNC w 2017 roku po tym, jak pomogła w odniesieniu zwycięstwa w wyborach w jej rodzinnym stanie Michigan w 2016 roku. Wówczas Trump pokonał demokratkę Hillary Clinton.

Były prezydent zapowiedział w listopadzie, że w 2024 roku ponownie wystartuje w wyborach do Białego Domu.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty

Źródło: Reuters

Pozostałe wiadomości