TVN24 | Świat

Strzelanina w szkole w Michigan. Nie żyje kolejny uczeń, 15-latek z zarzutami 

TVN24 | Świat

Autor:
asty
Źródło:
Reuters PAP

Prokuratura stanu Michigan poinformowała w środę, że sprawcą strzelaniny w szkole średniej w miejscowości Oxford Township był 15-letni Ethan Crumbley. Agencja Reutera przekazała, że liczba ofiar ataku wzrosła do czterech.

17-letni uczeń, ranny we wtorek w strzelaninie w szkole średniej w Oxford Township, zmarł w środę w szpitalu. Łączna liczba śmiertelnych ofiar 15-letniego sprawcy to czworo uczniów w wieku od 14 do 17 lat.

Motyw jego czynu nie jest znany, ale po ataku władze dowiedziały się o postach w mediach społecznościowych, w których pisano o groźbie strzelaniny w szkole liczącej około 1700 uczniów. – Po zapoznaniu się z dowodami jestem absolutnie pewna, że to było zaplanowane działanie – powiedziała prokurator stanu Michigan Karen McDonald.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Sprawca, zidentyfikowany jako Ethan Crumbley, oddał 15-20 strzałów z broni półautomatycznej, zabijając na miejscu trzech uczniów i raniąc osiem osób, w tym nauczyciela.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nagranie z klasy w czasie strzelaniny w szkole średniej w USA

Został zatrzymany po kilku minutach na terenie szkoły. Miał przy sobie półautomatyczny pistolet Sig Sauer kalibru 9 mm, kupiony przez jego ojca w piątek. Wystrzelił łącznie 30 kul.

Możliwe zarzuty wobec rodziców sprawcy ataku w Michigan

Ethan Crumbley został oskarżony przez prokurator stanu Michigan o terroryzm ze skutkiem śmiertelnym, ma postawione cztery zarzuty zabójstwa pierwszego stopnia i siedem zarzutów ataku z zamiarem zabójstwa. Będzie sądzony jako osoba dorosła.

- Możliwe, że wkrótce pojawią się dodatkowe zarzuty - przekazała prokurator McDonald. Poinformowała, że rozważa postawienie zarzutów także rodzicom sprawcy.

Autor:asty

Źródło: Reuters PAP