Joe Biden o wycieku z Sądu Najwyższego w sprawie aborcji: oni pójdą dalej

Autor:
ft/kab
Źródło:
PAP

Prezydent USA Joe Biden ocenił w środę, że ewentualne uchylenie przez Sąd Najwyższy prawa do aborcji "może pociągnąć za sobą dalsze decyzje, jak prawo do małżeństwa osób tej samej płci czy prawo do antykoncepcji". 

- Zapamiętajcie moje słowa: oni pójdą dalej. Chodzi o decyzję Sądu Najwyższego co do prawa do małżeństw tej samej płci - powiedział prezydent w Chicago na przyjęciu dla donatorów Partii Demokratycznej dodając, że dotyczy to także prawa do antykoncepcji.

- Będziecie świadkami tych decyzji, które jeszcze bardziej podzielą Stany Zjednoczone. Będziemy się kłócić o sprawy, o które nie powinniśmy się kłócić - dodał.

Biden wcześniej, podczas spotkania z wyborcami w ubiegłym tygodniu, udzielił poparcia tym kandydatom do Kongresu w nadchodzących wyborach, którzy wspierają prawo do przerwania ciąży.

Sąd Najwyższy może uchylić orzeczenie Roe v. Wade

Jane Roe - kobieta, która stała się symbolem aborcyjnego sporu w USA

Do mediów przedostały się informacje, według których Sąd Najwyższy USA zamierza wkrótce uchylić orzeczenie z 1973 roku (Roe v. Wade) legalizujące aborcję. W liczącym dziewięciu sędziów Sądzie Najwyższym przewagę mają obecnie konserwatyści.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ft/kab

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości