TVN24 | Świat

Szef Pentagonu zakażony koronawirusem

TVN24 | Świat

Autor:
mb/kab
Źródło:
PAP, Reuters

Sekretarz obrony USA Lloyd Austin poinformował, że jego niedzielny test wykazał zakażenie koronawirusem. Austin dodał, ze ma lekkie objawy i przez najbliższe pięć dni będzie w kwarantannie.

Lloyd Austin zapewnił w oświadczeniu, że zakażenie koronawirusem nie wpłynie na jego pracę jako szefa resortu. Szef Pentagonu poinformował, że zamierza kierować swoim resortem zdalnie, a w niektórych przypadkach reprezentować go będzie zastępczyni Kathleen Hicks.

Lloyd Austin zakażony koronawirusem

Austin jest w pełni zaszczepiony, a trzecią dawkę przypominającą otrzymał na początku października. "Mój lekarz powiedział mi, że mój status powoduje, że infekcja ma o wiele łagodniejszy przebieg, niż gdybym nie był zaszczepiony" - zaznaczył sekretarz obrony USA.

Austin dodał, że zamówił test w niedzielę, kiedy wystąpiły u niego pierwsze objawy. Przebywał wówczas w domu. Szef Pentagonu poinformował, że po raz ostatni spotkał się z prezydentem USA Joe Bidenem 21 grudnia, czyli ponad tydzień przed wystąpieniem objawów infekcji.

Joe Biden i Lloyd J. Austin IIIBiksuTong/Shutterstock

Agencja Reutera zwróciła uwagę, że Lloyd Austin jest jednym z najwyższych rangą członków administracji prezydenta Joe Bidena, u którego stwierdzono pozytywny wynik testu na obecność COVID-19. W październiku zakażenie przechodził sekretarz bezpieczeństwa wewnętrznego Alejandro Mayorkas.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Szybkie rozprzestrzenianie się w USA nowego wariantu koronawirusa omikron spowodowało wzrost infekcji. W sobotę zarejestrowano 346 869 nowych przypadków zakażeń. Liczba zgonów zwiększyła się o 377 do 828 562.

Autor:mb/kab

Źródło: PAP, Reuters

Źródło zdjęcia głównego: BiksuTong / Shutterstock