TVN24 | Świat

Unijne sankcje na rosyjskich polityków za aneksję Krymu przedłużone

TVN24 | Świat

Autor:
asty\mtom
Źródło:
PAP

O sześć miesięcy przedłużono unijne sankcje wobec 177 osób i 48 podmiotów, którym zarzuca się aneksję Krymu i podważanie integralności terytorialnej Ukrainy. Zakazy wjazdu do Unii Europejskiej oraz zamrożenie aktywów obejmują rosyjskich polityków i wojskowych oraz ukraińskich separatystów.

Wśród objętych sankcjami osób jest kilka z bliskiego otoczenia prezydenta Rosji Władimira Putina. Sankcje te obowiązują od marca 2014 roku i są przedłużane co pół roku. Zastosowano je po raz pierwszy 17 marca 2014 roku w odpowiedzi na niesprowokowane działania celowo podważające i destabilizujące integralność terytorialną Ukrainy.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Unia Europejska w środę przedłużyła też o 12 miesięcy sankcje nałożone na byłego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza i współpracowników. Sankcje te nałożono za przywłaszczenie ukraińskich funduszy państwowych, a także nadużycia, które spowodowały straty dla państwa ukraińskiego. Polegają na zamrożeniu aktywów osób nimi objętych. Inne unijne środki stanowiące reakcję na kryzys na Ukrainie to sankcje gospodarcze wobec konkretnych sektorów rosyjskiej gospodarki.

Półwysep Krymski został zaanektowany przez Rosję w marcu 2014 rokuPAP

Autor:asty\mtom

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: