Brytyjski resort obrony: Rosja ma problem z przerzuceniem rezerw przez Dniepr

Autor:
mjz\mtom
Źródło:
PAP
Zełenski do ukraińskich żołnierzy: świat was podziwia, wróg jest w panice
Zełenski do ukraińskich żołnierzy: świat was podziwia, wróg jest w paniceFacebook/Володимир Зеленський
wideo 2/7
Facebook/Володимир Зеленський Zełenski do ukraińskich żołnierzy: świat was podziwia, wróg jest w panice

Brytyjskie ministerstwo obrony, analizując postępy ukraińskiej kontrofensywy, napisało, że "na południu, w okolicach Chersonia, Rosja ma prawdopodobnie problemy z przerzuceniem wystarczających rezerw na linię frontu przez Dniepr". Dodano, że "od środy Ukraina odzyskała w obwodzie charkowskim terytorium co najmniej dwukrotnie większe od Wielkiego Londynu".

Atak Rosji na Ukrainę. Relacja w tvn24.pl

"Wobec ukraińskich postępów Rosja prawdopodobnie nakazała wycofanie swoich wojsk z całego okupowanego obwodu charkowskiego na zachód od rzeki Oskil. W tym sektorze pozostały pojedyncze skupiska oporu, ale od środy Ukraina odzyskała terytorium co najmniej dwukrotnie większe od Wielkiego Londynu (region administracyjny obejmujący brytyjską stolicę - red.)" - napisano w codziennej aktualizacji wywiadowczej.

Ukraińska kontrofensywa. Sztab Generalny: Rosjanie pospiesznie opuszczają pozycje

"Na południu, w okolicach Chersonia, Rosja ma prawdopodobnie problemy z przerzuceniem wystarczających rezerw na linię frontu przez Dniepr. Prowizoryczny most pontonowy, który Rosja zaczęła budować ponad dwa tygodnie temu, pozostaje niekompletny; ukraińska artyleria dalekiego zasięgu prawdopodobnie uderza teraz w przeprawy przez Dniepr tak często, że Rosja nie może przeprowadzić napraw uszkodzonych mostów drogowych" - dodano.

Rzeka DnieprGoogle Maps

"Szybkie sukcesy ukraińskie mają istotne implikacje dla ogólnego kształtu rosyjskiej operacji. Najprawdopodobniej większość sił na Ukrainie jest zmuszona do priorytetowego potraktowania awaryjnych działań obronnych. I tak już ograniczone zaufanie żołnierzy do wyższego dowództwa wojskowego Rosji prawdopodobnie ulegnie dalszemu pogorszeniu" - przewiduje brytyjski resort obrony.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mjz\mtom

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości