Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Autor:
MAK//now
Źródło:
TVN24/PAP
Ukraiński sztab: ze zdobycznego sprzętu rosyjskiego żołnierze wykonali system artyleryjski. Nagranie
Ukraiński sztab: ze zdobycznego sprzętu rosyjskiego żołnierze wykonali system artyleryjski. NagranieFacebook.com/GeneralStaff.ua
wideo 2/21
Facebook.com/GeneralStaff.uaUkraiński sztab: ze zdobycznego sprzętu rosyjskiego żołnierze wykonali system artyleryjski. Nagranie

Rosyjska inwazja na Ukrainę trwa 172. dzień. Wojska rosyjskie ostrzeliwały w sobotę wielokrotnie rejon miasta Sumy położonego w północno wschodniej Ukrainie, przy granicy z Rosją - nie było ofiar w ludziach, ale ostrzał wyrządził poważne zniszczenia. Niebezpieczna sytuacja nadal jest w elektrowni atomowej w Zaporożu. Ludzie wyjeżdżają miejscowości położonych w jej pobliżu. - Każdy rosyjski żołnierz, który albo strzela w elektrownię, lub używa jej jako tarczy, powinien zrozumieć, że staje się wyjątkowym celem dla naszego wywiadu, dla naszych służb specjalnych, dla naszej armii - mówił w sobotę prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

> Wojska rosyjskie ostrzeliwały w sobotę wielokrotnie rejon miasta Sumy położonego w północno wschodniej Ukrainie, przy granicy z Rosją. Ostrzał wyrządził poważne zniszczenia - poinformowały lokalne władze. Jak napisał na Facebooku Dmytro Żywickij, nie było ofiar w ludziach, ale eksplozje zniszczyły lub uszkodziły wiele budynków.

> Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział w sobotę, że każdy rosyjski żołnierz, który strzela do elektrowni atomowej w Zaporożu lub używa jej jako osłony, stanie się "wyjątkowym celem dla naszego wywiadu, dla naszych służb specjalnych, dla naszej armii". Dodał, że Moskwa używa elektrowni jako szantażu nuklearnego.

> Ze zdobytego na Rosjanach sprzętu ukraińscy żołnierze skonstruowali samobieżny przeciwpancerny system artyleryjski - poinformował w sobotę Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy na Facebooku. Pokazali też nagranie ze skonstruowanym pojazdem.

Ukraiński sztab: ze zdobycznego sprzętu rosyjskiego żołnierze wykonali system artyleryjski. Nagranie
Ukraiński sztab: ze zdobycznego sprzętu rosyjskiego żołnierze wykonali system artyleryjski. NagranieFacebook.com/GeneralStaff.ua

> Naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy Wałerij Załużny przekazał w sobotę, że ukraińska armia zniszczyła już około 20 procent pododdziałów armii rosyjskiej uczestniczących w wojnie w Ukrainie.

> Ludzie wyjeżdżają z Enerhodaru i miejscowości położonych w pobliżu Zaporoskiej Elektrowni Atomowej. Jak poinformowało w sobotę BBC, przyczyną jest narastające napięcie wokół największej w Europie siłowni jądrowej, okupowanej przez rosyjskie wojska.

> Według szefa brytyjskiego wywiadu wojskowego generała Jima Hockenhulla, do końca roku ani Rosja, ani Ukraina nie osiągną przełomu w wojnie.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:MAK//now

Źródło: TVN24/PAP

Źródło zdjęcia głównego: Facebook.com/GeneralStaff.ua

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości