Świat

Tak wyglądały ostatnie wakacje JFK

Świat


Grał w golfa, bawił się z córką, wybrał się na rejs i spotkał z przyjaciółmi - tak w skrócie wyglądały wakacje 35. prezydenta Stanów Zjednoczonych w Cape Cod. Cztery miesiące później John F. Kennedy zginął z rąk zamachowca.

CNN Newsource/x-news

Mało znany film z archiwum polityka zaprezentowało Muzeum Kennedy'ego. Nagranie zostało nakręcone 50 lat temu podczas trzech wolnych dni, od 27 do 29 lipca 1963 roku, które cała rodzina Kennedych spędziła w rodzinnej posiadłości w Cape Cod.

Szczęśliwa rodzina w komplecie

Oprócz prezydenta i pierwszej damy Jacqueline na filmie widać ich dzieci, 5-letną wówczas Caroline i 3-letniego Johna oraz siostrzenicę Marię Shriver. Obecni byli także sekretarz prasowy prezydenta Pierre Salinger, wieloletni przyjaciele Lem Billings i Charles Spalding oraz ambasador brytyjski Sir David Ormsby-Gore. Na filmie widać jak 46-letni JFK bawi się z dziećmi, gra w golfa, opala się i podejmuje gości. Można też zobaczyć jak całe towarzystwo wybrało się na rejs prezydenckim jachtem Honey Fitz. Cztery miesiące po tych wakacjach John F. Kennedy został zastrzelony przez Lee Harvey'a Oswalda, podczas przejazdu przez Dallas, 22 listopada 1963 roku.

Autor: ktom\mtom / Źródło: CNN Newsource/x-news

Tagi:
Raporty: