Świat

Sztab Trumpa: Cruz stosuje "taktykę Gestapo"

Świat

Flick (CC BY 2.0) | Michael VadonTed Cruz odnosi coraz większe sukcesy

Nie grają według zasad, stosują taktykę spalonej ziemi, taktykę Gestapo - powiedział o Tedzie Cruzie nowy szef kampanii wyborczej Donalda Trumpa. Trump, faworyt wyścigu w republikańskich prawyborach, próbuje zapewnić sobie w ten sposób nominację do startu w wyborach prezydenckich.

Donald Trump postanowił zatrudnić nowego stratega swojej kampanii wyborczej, aby zapewnić sobie gwarantującą nominację kandydacką większość 1237 delegatów na lipcową konwencję Partii Republikańskiej.

"Taktyka Gestapo" Cruza

Wybrany przez niego Paul Manafort, doświadczony strateg, który ma pomóc miliarderowi zdobyć wymagane poparcie wśród delegatów, zaskoczył już w pierwszym wywiadzie w nowej roli. Porównał w nim kampanię wyborczą Cruza do taktyki stosowanej przez tajną policję nazistowskich Niemiec, Gestapo.

- On jest niebezpieczny - Manafort powiedział o Cruzie w wywiadzie dla NBC. - Idziesz na jego spotkania wyborcze i widzisz taktykę Gestapo, taktyki spalonej ziemi - stwierdził, lecz nie wyjaśnił, co ma na myśli. Jak zapowiedział, zamierza składać w tej sprawie protesty, "ponieważ rzeczywistość jest taka, że oni nie grają według zasad", stwierdził.

Ted Cruz, głównie dzięki rosnącej, finansowanej przez donatorów GOP kampanii przeciwko Donaldowi Trumpowi, odnosi coraz większe sukcesy. Wygrał ostatnie prawybory w Wisconsin, Utah i Kolorado i w sumie zagwarantował już sobie 532 delegatów. Liderem, po dotychczasowych prawyborach, które odbyły się w ponad 30 stanach, wciąż jest jednak Trump z 743 delegatami.

Autor: mm\mtom / Źródło: Time, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Flick (CC BY 2.0) | Michael Vadon

Tagi:
Raporty: