Bez nakrycia głowy i tradycyjnych szat. Następca saudyjskiego tronu przyjął szczepionkę przeciw COVID-19

Autor:
ft/adso
Źródło:
Reuters, PAP

Następca tronu Arabii Saudyjskiej książę Muhammad ibn Salaman otrzymał w piątek szczepionkę przeciw COVID-19. Kilka dni wcześniej, jako pierwsza osoba w królestwie, zaszczepiony został minister zdrowia Tawfiq al-Rabiah.

Książe Muhammad ibn Salaman otrzymał zastrzyk w stolicy kraju, Rijadzie. Na zdjęciu z tego wydarzenia widać go z odsłonięta głową, bez tradycyjnych szat, w których zwykle pokazuje się publicznie.

Jako pierwszy w Arabii Saudyjskiej szczepionkę na COVID-19 otrzymał kilka dni wcześniej minister zdrowia Tawfiq al-Rabiah. Po otrzymaniu zastrzyku szef resortu zdrowia namawiał mieszkańców kraju do zapisywania się w kolejce po preparat.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Bezpłatna szczepionka w Arabii Saudyjskiej

Saudyjskie ministerstwo zdrowia ogłosiło, że szczepionka przeciwko koronawirusowi będzie bezpłatna dla wszystkich mieszkańców królestwa. Jest to szczególnie istotne w kraju, w którym migranci stanowią około 38 procent mieszkańców i są bardzo często traktowani jako pozbawiona praw tania siła robocza.

Jak podała agencja Reutera, państwo zdecydowało się na użycie preparatu firm Pfizer i BioNTech, choć władze nie sprecyzowały jak wiele dawek leku zamówiono.

Ogłoszenie ministerstwa pojawiło się dzień po zakończeniu wirtualnego szczytu państw G20, któremu przewodniczyła Arabia Saudyjska, i który w komunikacie końcowym podkreślił znaczenie dostępu szczepionki przeciwko koronawirusowi dla "wszystkich ludzi" w przystępnych cenach.

Według danych z piątku od momentu wykrycia pierwszego zakażenia w Arabii Saudyjskiej zarejestrowano ponad 361 tysięcy przypadków koronawirusa. Ponad sześć tysięcy chorych zmarło. W ostatnich dniach dzienny bilans nowych zakażeń oscyluje w okolicach 150 przypadków.

Autor:ft/adso

Źródło: Reuters, PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości