Silvio Berlusconi przeszedł pilną operację

Świat

Silvio Berlusconi chce wrócić do polityki Reuters Archieve
wideo 2/2

Były premier Włoch Silvio Berlusconi przeszedł we wtorek pilną operację przepukliny pachwinowej - podały źródła w jego partii. Zabieg chirurgiczny w szpitalu w Mediolanie zakończył się pomyślnie, a 82-letni polityk czuje się bardzo dobrze.

Jak wyjaśniono we wtorek wieczorem, z powodu rekonwalescencji po operacji uwięźniętej przepukliny Berlusconi odwołał zapowiedziane na najbliższe dni spotkania w ramach kampanii jego ugrupowania przed wyborami samorządowymi w regionie Basilicata w niedzielę.

Chce wrócić do polityki

Były premier Włoch ogłosił w styczniu, że będzie kandydował w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 26 maja. Decyzję o kandydowaniu ogłosił w przeddzień 25. rocznicy założenia przez niego partii Forza Italia.

- W moim pięknym wieku postanowiłem w poczuciu odpowiedzialności udać się do Europy, gdzie brakuje głębokiej myśli na temat przyszłości świata - tłumaczył.

Były trzykrotny premier zamierza powrócić do działalności parlamentarnej po tym, gdy w 2013 roku na mocy ustawy otrzymał 6-letni zakaz kandydowania w rezultacie prawomocnego wyroku za oszustwa podatkowe w jego telewizji.

W zeszłym roku zakaz ten został uchylony po orzeczeniu sądu w Mediolanie.

Autor: akw//kg / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock_