Putin o wycofanu wojsk: Zachód "przy dobrej pogodzie zobaczy to z kosmosu"


Prezydent Rosji Władimir Putin uważa, że logiczniej by było, gdyby na Ukrainie przed wyborami prezydenckimi przeprowadzono referendum konstytucyjne, a dopiero później wybrano prezydenta, parlament, formowano rząd.

Putin, który zwracał się w środę do dziennikarzy w Szanghaju podczas swej wizyty w Chinach, podkreślił, że Rosji będzie trudno budować relacje z ukraińskimi liderami, którzy dochodzą do władzy w warunkach rosnącego napięcia. Prezydent Rosji podkreślił, że decyzja o wycofaniu wojsk, które prowadziły ćwiczenia w pobliżu granicy z Ukrainą, do miejsc stałego bazowania, zapadła, by uniknąć wszelkich spekulacji podczas wyborów na Ukrainie. - Wojsko wycofano, żeby stworzyć dodatkowe sprzyjające warunki z racji nadchodzących wyborów prezydenckich na Ukrainie, żeby nie było wokół tego jakichś spekulacji - powiedział Putin. - Jeśli ktoś nie widzi, co się dzieje, niech się lepiej przyjrzy - powiedział Putin. - Przy dobrej pogodzie, zobaczą (Zachód) to z kosmosu - dodał.

Rosjanie się wycofują

W poniedziałek służba prasowa Kremla poinformowała, że prezydent nakazał wycofanie do miejsc stałej dyslokacji wojsk, które uczestniczyły w ćwiczeniach na terytorium trzech obwodów graniczących z Ukrainą - rostowskim, biełgorodzkim i briańskim.

We wtorek wieczorem NATO oświadczyło, że nie odnotowano zmian na granicy Ukrainy z Rosją. Wcześniej ukraińska Straż Graniczna poinformowała, że ostatnio nie obserwuje obecności rosyjskiej armii i sprzętu w pasie przygranicznym, ale nie może potwierdzić ich wycofania. Wycofania rosyjskich oddziałów nie potwierdził też Pentagon.

[object Object]
Jacek Czaputowicz o szczycie czwórki normandzkiej w Paryżutvn24
wideo 2/23

Autor: mtom / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości