TVN24 | Świat

Nicole Kidman bez kwarantanny w Hongkongu. Na aktorkę spadła fala krytyki

TVN24 | Świat

Autor:
asty/kab
Źródło:
BBC

Nicole Kidman została zwolniona z obowiązku odbywania kwarantanny w Hongkongu. Sytuacja wywołała lawinę komentarzy i krytyki pod adresem australijskiej aktorki, ponieważ według obowiązujących w regionie przepisów pandemicznych, przybywających do kraju obowiązuje nawet 21-dniowa kwarantanna.

Na Nicole Kidman spadła fala krytyki w związku z obchodzeniem przez nią surowych zasad kwarantanny, dotyczących osób odbywających międzynarodowe podróże. Dwa dni po przylocie do Hongkongu była widziana w miejscach publicznych.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

W regionie Hongkongu obowiązują jedne z najsurowszych przepisów pandemicznych. Przybywający muszą przejść 21-dniową kwarantannę.

Nicole Kidman bez obowiązku kwarantanny

Biuro Rozwoju Gospodarczego w Hongkongu wydało w czwartek oświadczenie w związku z pytaniami o stosowanie się do kwarantanny przez "zagraniczny personel filmowy". Poinformowano, że restrykcje nie obowiązują, jeśli chodzi o "wykonywanie wyznaczonej pracy zawodowej".

Nicole Kidman nagrywa w Hongkongu program, który opowiada o życiu bogatych migrantów. Produkcja ta jest źródłem napięć, ponieważ miejscowi mieszkańcy zmagają się z rosnącymi ograniczeniami wynikającymi z nowego prawa o bezpieczeństwie narodowym.

Informacje o braku obowiązku stosowania kwarantanny wywołały oburzenie. Na Twitterze i chińskiej platformie mediów społecznościowej pojawia się wiele krytycznych komentarzy. Niektórzy użytkownicy zwracają uwagę, że w związku z obowiązującymi restrykcjami od miesięcy nie mogą spotkać się z członkami swoich rodzin.

Gwiazdy świata rozrywki omijają obostrzenia

Obywatele z listy krajów "wysokiego ryzyka", na której znajdują się takie kraje, jak Wielka Brytania czy Hiszpania, a także od piątku Stany Zjednoczone, mogą wjechać do Hongkongu wyłącznie pod warunkiem przedstawienia dowodu szczepień i mimo to zmuszeni są do odbycia trzytygodniowej kwarantanny.

Australia, z której Nicole Kidman przybyła do Hongkongu, znajduje się na liście krajów "średniego ryzyka". Zaszczepieni obywatele z tych krajów muszą poddać się siedmiodniowej kwarantannie. Mieszkańcy są więc oburzeni, że chociaż wracają do swoich domów, podlegają obowiązkowi 21-dniowej kwarantanny, a Nicole Kidman może przemieszczać się po Hongkongu od pierwszego dnia pobytu.

Dyskusja na temat standardów przeniosła się z mediów społecznościowych do świata polityki. Popierająca Pekin prawniczka Elizabeth Quat poinformowała, że otrzymała wiele uwag i zwróciła się do służb sanitarnych z wezwaniem do wyjaśnień w tej sprawie – poinformowała agencja AFP.

Podobne kontrowersje, dotyczące swobodnego przemieszczania się po świecie gwiazd świata rozrywki, pojawiły się w ojczyźnie Nicole Kidman – Australii. Tam również informowano, że w ciągu ostatnich 18 miesięcy obywatele mieli ograniczone możliwości powrotu do rodzinnych domów, a w tym samym czasie gwiazdy show-biznesu nie podlegały obostrzeniom.

Autor:asty/kab

Źródło: BBC

Tagi:
Raporty: