Wypadek w porcie w Neapolu. Prom uderzył w nabrzeże, dziesiątki pasażerów rannych

Źródło:
PAP, The Maritime Executive
Prom płynący z Capri uderzył o nabrzeże w Neapolu
Prom płynący z Capri uderzył o nabrzeże w Neapolu
Reuters
Prom płynący z Capri uderzył o nabrzeże w Neapolu.Reuters

Około 30 osób odniosło obrażenia po tym jak prom pasażerski uderzył w nabrzeże w porcie w Neapolu. Statek podróżował z wyspy Capri. Przypuszcza się, że przyczyną wypadku był gwałtowny poryw wiatru.

Prom Isola di Procida wypłynął z wyspy Capri u zachodnich wybrzeży Włoch do Neapolu wkrótce po godzinie 9. Rejs trwał około godzinę.

Na pokładzie statku było kilkuset pasażerów, wśród nich wielu zagranicznych turystów.

Jak informują lokalne media, do wypadku doszło podczas cumowania. Wszystko wskazuje na to, że przyczyną kolizji był gwałtowny i porywisty wiatr. 

Statek pasażerski uderzył o nabrzeże, około 30 rannych

Gdy jednostka dopływała do portu, prawie wszyscy stali na pokładzie i z powodu uderzenia o nabrzeże przewrócili się. Około 30 osób odniosło obrażenia.

Ranni pasażerowie zostali przewiezieni do pobliskich szpitali. Większość z nich miała jedynie lekkie obrażenia, stan jednej z osób został określony jako poważniejszy.

Władze portu w Neapolu i straż przybrzeżna wszczęły dochodzenie w sprawie wypadku. Zapowiedzieli, że zbadają możliwą awarię mechaniczną jednostki, błąd ludzki lub nagłą zmianę pogody i warunków na morzu podczas manewru dokowania.

Niezwykle popularna wśród turystów włoska wyspa, która gościła w ostatnich dniach szefów dyplomacji krajów G7, znajduje się w odległości 28 kilometrów od Neapolu. 

Autorka/Autor:momo

Źródło: PAP, The Maritime Executive

Źródło zdjęcia głównego: Reuters