Świat

Kreml komentuje załamanie rozmów w Niemczech: życzymy powodzenia

Świat

kremlin.ruNiemcy niemal dwa miesiące po wyborach wciąż nie mają nowego rządu

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oświadczył w poniedziałek, komentując załamanie się w Niemczech rozmów koalicyjnych, że Moskwa śledzi formowanie w tym kraju koalicji rządowej i ma nadzieję, że proces ten zakończy się jak najszybciej sukcesem.

Zastrzegając, że procedura formowania koalicji "jest wyłącznie sprawą wewnętrzną Niemiec", Pieskow podkreślił, że Kreml śledzi ten proces. - Życzymy, by pomyślne zakończenie nastąpiło jak najszybciej - dodał.

Zapewnił, że prezydent Władimir Putin tradycyjnie opowiada się za rozwojem przyjaznych i wzajemnie korzystnych relacji między Rosją i Niemcami ze względu na to, że oba kraje powiązane są wspólnymi interesami gospodarczymi. Przedstawiciel Kremla określił także Niemcy jako jeden z priorytetowych partnerów Rosji w sprawach europejskich.

Negocjatorzy liberalnej Wolnej Partii Demokratycznej (FDP) zerwali w nocy z niedzieli na poniedziałek prowadzone od ponad miesiąca rozmowy sondażowe o utworzeniu koalicji z CDU, CSU i Zielonymi. Po niepowodzeniu rozmów kanclerz Angela Merkel zapowiedziała spotkanie z prezydentem Frankiem-Walterem Steinmeierem, który ma prawo zarządzić przedterminowe wybory.

Autor: adso / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: kremlin.ru

Tagi:
Raporty: