"Sytuacja wyrwała się spod kontroli". 30 tysięcy kibiców w tłumie

TVN24 | Świat

Autor:
asty/kg
Źródło:
PAP
Mediolan. Ogromna ekscytacja kibiców klubu InterReuters
wideo 2/2
ReutersMediolan. Ogromna ekscytacja kibiców klubu Inter

W niedzielę w Mediolanie 30 tysięcy kibiców w tłumie, często bez maseczek, nie przestrzegając norm walki z pandemią, świętowało zdobycie mistrzostwa kraju przez piłkarski klub Inter. Eksperci we Włoszech przyznają, że po tym, co zobaczyli, załamują ręce.

Na placu przed mediolańską katedrą i w wielu punktach stolicy Lombardii doszło do scen, jakich nie widziano tam od początku pandemii. Huczne świętowanie w ścisku przerwały siły porządkowe o godzinie 22, gdy rozpoczęła się godzina policyjna. - Sytuacja wyrwała się spod kontroli - powiedział specjalista chorób zakaźnych profesor Massimo Galli z Mediolanu.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Kibice Interu Mediolan świętujący zdobycie mistrzostwa WłochMourad Balti Touati/PAP/EPA

Profesor Franco Locatelli z Rady Służby Zdrowia i komitetu doradców rządu stwierdził zaś: - Nie możemy sobie pozwolić na takie sceny. Nie tak oddaje się cześć 121 tysiącom zmarłym na COVID-19 - dodał.

Mediolan. Kibice cieszą się ze zdobycia mistrzostwa kraju przez piłkarski klub InterReuters

Sytuacja epidemiczna we Włoszech

Eksperci biją na alarm we włoskich mediach, że istnieje ryzyko poważnego wzrostu zakażeń po wydarzeniach w Mediolanie. Minionej doby na COVID-19 zmarło 256 osób i potwierdzono 5948 nowych zakażeń, ale przy bardzo małej jak na Włochy dziennej liczbie testów - wykonano ich tylko 121 tysięcy. Tak niewielkiej liczby przypadków nie notowano od połowy października zeszłego roku.

30 tysięcy kibiców świętowało zdobycie mistrzostwa krajuMourad Balti Touati/PAP/EPA

Bilans zmarłych wzrósł do 121 433 - podało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia. Do tej pory wykryto w kraju ponad 4 miliony zakażeń. Liczba wyleczonych przekroczyła 3,5 miliona.

Autor:asty/kg

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Mourad Balti Touati/PAP/EPA

Tagi:
Raporty: