Media: Ramzan Kadyrow w szpitalu. "Podejrzewa się zakażenie koronawirusem"

TVN24 | Świat

Autor:
asty//rzw
Źródło:
PAP
Ramzan Kadyrow, przywódca CzeczeniiReuters Archive
wideo 2/4
Reuters ArchiveRamzan Kadyrow, przywódca Czeczenii

Rosyjskie agencje informacyjne przekazały, że Ramzan Kadyrow, przywódca Czeczenii - republiki na rosyjskim Kaukazie Północnym - został w czwartek hospitalizowany w Moskwie z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

"Ramzan Kadyrow został przewieziony do Moskwy, podejrzewa się u niego zakażenie koronawirusem. Jest pod obserwacją lekarzy" - podała agencja TASS, powołując się na anonimowe źródło medyczne. Stan 43-letniego Kadyrowa określono jako "stabilny". Dwie inne rosyjskie agencje, RIA-Nowosti i Interfax, również poinformowały o hospitalizacji w Moskwie prokremlowskiego przywódcy Czeczenii.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Ramzan Kadyrow, przywódca Czeczenii - republiki na rosyjskim Kaukazie PółnocnymALEXEY NIKOLSKY/PAP/EPA

Czeczenia jako pierwsza republika wchodząca w skład Federacji Rosyjskiej wprowadziła na początku kwietnia całkowity zakaz wjazdu i wyjazdu ze swego terytorium, by powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Wyjątkiem były dostawy żywności i lekarstw.

Koronawirus w Rosji

Liczba przypadków śmiertelnych COVID-19 przekroczyła w czwartek w Rosji trzy tysiące i wynosi obecnie 3099 osób. W ciągu ostatniej doby zmarło 127 pacjentów. Od środy odnotowano 8849 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i liczba potwierdzonych infekcji wynosi 317 554. Wyzdrowiało w ciągu ostatniej doby 7289 osób, co podnosi bilans wyleczonych pacjentów do 92 681.

KORONAWIRUS – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

W Moskwie drugi dzień z rzędu liczba osób, które opuściły szpitale - 3746 - jest wyższa niż liczba nowych infekcji, które wykryto u 2913 osób. Łącznie od początku pandemii w stolicy Rosji zakażenie koronawirusem zdiagnozowano u 155 219 osób, z których wyzdrowiały już 40 682. Zmarło w Moskwie od początku pandemii 1794 pacjentów.

Autor:asty//rzw

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: ALEXEY NIKOLSKY/PAP/EPA

Tagi:
Raporty: