"Prawdziwy koniec twardej blokady"

Autor:
pp\mtom
Źródło:
PAP

Poluzowanie kolejnych obostrzeń wprowadzonych w Holandii w związku z pandemią COVID-19 potwierdził w piątek wieczorem premier Mark Rutte. Od 5 czerwca otwarte zostaną kina, teatry, muzea i restauracje.

W domu będzie można przyjmować cztery osoby zamiast dwóch. Jednocześnie wydłużono czas otwarcia ogródków gastronomicznych do godziny 22. - To krok ku powrotowi do normalności i jednocześnie prawdziwy koniec twardej blokady – powiedział na konferencji prasowej premier Mark Rutte.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Pierwotnie planowano poluzowanie obostrzeń od 9 czerwca, jednak poprawiająca się sytuacja epidemiczna przekonała rząd do zmiany decyzji. Informował o niej już kilka dni temu minister zdrowia Hugo de Jonge. - Widzimy, że spadają wszystkie wskaźniki: zakażeń, pozytywnych testów oraz przyjęć do szpitali – mówił w środę dziennikarzom.

Autor:pp\mtom

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

W wieku 100 lat zmarł były sekretarz stanu USA, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego i dyplomata Henry Kissinger. Według opublikowanego przez firmę Kissinger Associates oświadczenia, Kissinger zmarł w swoim domu w Connecticut.

Nie żyje Henry Kissinger. Były sekretarz stanu USA miał 100 lat

Nie żyje Henry Kissinger. Były sekretarz stanu USA miał 100 lat

Autor:
asty/kg
Źródło:
PAP

Izraelskie wojsko w czwartkowym oświadczeniu poinformowało, że rozejm z Hamasem będzie kontynuowany "w świetle wysiłków mediatorów mających na celu kontynuację procesu uwalniania zakładników". Porozumienie zostało zawarte kilka minut przed wygaśnięciem obecnego rozejmu, co miało mieć miejsce o godzinie 7 lokalnego czasu.

Rozejm w Strefie Gazy przedłużony

Rozejm w Strefie Gazy przedłużony

Autor:
asty,
tas/kg
Źródło:
Reuters, PAP