TVN24 | Świat

"Pojedziemy latem nad morze. Pracujemy nad tym"

TVN24 | Świat

Autor:
asty//now
Źródło:
PAP

Opracowywane są wytyczne dotyczące pobytu na plażach - poinformowała włoska wiceminister kultury Lorenza Bonaccorsi, zapewniając, że rząd pracuje nad uruchomieniem turystyki wstrzymanej wskutek pandemii. We Włoszech z powodu koronawirusa zmarło ponad 20 tysięcy osób, a chorych na COVID-19 jest obecnie ponad 100 tysięcy osób.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

- Pojedziemy latem nad morze. Pracujemy nad tym, aby tak mogło być - zapewniła włoska wiceminister kultury Lorenza Bonaccorsi, która w poniedziałek w wywiadzie dla telewizji RAI wyjaśniła, że opracowywane są już wytyczne dotyczące pobytu na plażach.

Przedstawicielka resortu, w którego gestii leżu również turystyka - podkreśliła, że przygotowywane zasady, jakie będą obowiązywać na plażach we Włoszech w związku z pandemią koronawirusa, dotyczyć mają między innymi wymogu zachowania dystansu społecznego.

Bonaccorsi wyjaśniła, że rozważana jest możliwość promowania turystyki w małych miejscowościach, a nie w zatłoczonych kurortach. Miałoby to polegać przede wszystkim na prezentacji atrakcyjnej oferty turystycznej w małych miasteczkach bliżej miejsc zamieszkania turystów.

Ponad 20 tysięcy ofiar koronawirusa

We Włoszech w ciągu ostatniej doby zmarło 566 osób zakażonych koronawirusem - podała w poniedziałek Obrona Cywilna. Łączny bilans zmarłych sięgnął 20 465. Obecnie choruje ponad 103 tysięcy osób, o około 1300 więcej niż dzień wcześniej.

Dotąd od początku epidemii w lutym potwierdzono w kraju 159,5 tysiąca przypadków zakażenia koronawirusem. Wyleczonych już jest 35 tysięcy osób. W ciągu minionej doby przybyło ich około 1200.

W Lombardii, czyli regionie najbardziej dotkniętym przez epidemię, w niedzielę zmarło 110 osób. Dziesiąty dzień z rzędu zmniejszyła się liczba pacjentów na oddziałach intensywnej terapii.

Autor:asty//now

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości