TVN24 | Świat

Setki tysięcy zakażonych w Argentynie. W Buenos Aires zajęta jest większość szpitalnych łóżek

TVN24 | Świat

Autor:
katke/kab
Źródło:
PAP

Według najnowszego raportu argentyńskiego Ministerstwa Zdrowia w ciągu ostatniej doby odnotowano kolejnych 9 320 przypadków zakażenia koronawirusem. Liczba wszystkich przypadków od początku pandemii w Argentynie przekroczyła 400 tysięcy.

Od środy, gdy odnotowano najwyższy dobowy przyrost zachorowań - 10550 przypadków, potwierdzono niemal 30 tysięcy kolejnych.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Łącznie w Argentynie potwierdzono ponad 400 tysięcy zakażeń SARS-CoV-2. Kraj ten jest na 11. miejscu pod względem liczby wykrytych przypadków na świecie. Łącznie z powodu COVID-19 zmarły 8353 osoby.

Koronawirus w Argentynie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 287 220 wyleczonych osobach. Wzrosło obłożenie łóżek na intensywnej terapii - osiąga 60,6 procent w całym kraju i 68,7 procent w metropolii Buenos Aires, gdzie dotychczas odnotowywano najwięcej zachorowań. Obecnie można zaobserwować tendencję przesuwania się pandemii na prowincje Santa Fe, Córdoba, Chaco, Rio Negro i Santiago del Estero.

Półtora miesiąca temu 7 procent nowych przypadków pochodziło z prowincji, obecnie jest to 37 proc.

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. CZYTAJ RAPORT TVN24.PL >>>

Prezydent Argentyny Alberto Fernandez ogłosił przedłużenie kwarantanny do 20 września. Od ponad dwóch lat Argentyna pogrążona jest w głębokim kryzysie gospodarczym związanym między innymi z wysoką inflacją i postępującym ubóstwem. Sytuację kraju radykalnie pogorszyła epidemia COVID-19.

Autor:katke/kab

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: