TVN24 | Świat

"Musimy być czujni i proaktywni w kwestii nowych wariantów SARS-CoV-2"

TVN24 | Świat

Autor:
asty
Źródło:
TVN24

Zmodyfikowana wersja szczepionki na koronawirusa, opracowana specjalnie przeciwko wariantowi z Republiki Południowej Afryki, jest gotowa do testów na ludziach w badaniach klinicznych – poinformowała amerykańska firma biotechnologiczna Moderna.

"Moderna wysłała dawki swojej szczepionki przeciwko wariantowi po raz pierwszy zidentyfikowanemu w Afryce Południowej do amerykańskiego Narodowego Instytutu Zdrowia (NIH) w celu przeprowadzenia badań klinicznych" - oświadczyła firma w komunikacie prasowym.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

"W naszej walce z COVID-19 musimy być czujni i proaktywni w kwestii nowych wariantów SARS-CoV-2, które się pojawiają" - dodał Stephane Bancel, szef Moderny. Podkreślił, że "Moderna jest zobowiązana do wprowadzenia tak wielu zmian w naszej szczepionce, ile będzie to konieczne do opanowania pandemii".

Amerykańska Agencja Leków oświadczyła w poniedziałek, że producenci szczepionek nie będą musieli ponownie przechodzić przez długi proces autoryzacji już zatwierdzonych produktów, jeśli zostaną one zmienione w celu zwalczania nowych wariantów koronawirusa.

Autor:asty

Źródło: TVN24

Tagi:
Raporty: