23 osoby w Rosji ukarane sankcjami UE, w tym minister obrony

Autor:
mjz
Źródło:
PAP

23 osoby w Rosji, w tym minister obrony Siergiej Szojgu i minister gospodarki Maksim Rieszetnikow, są ukarane sankcjami Unii Europejskiej - poinformowały w nocy ze środy na czwartek agencje.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Sankcjami objęci zostali także dowódcy wojskowi, szef administracji Kremla, szef telewizji Russia Today i rzeczniczka MSZ za ich zaangażowanie w uznanie niepodległości separatystycznych regionów Ukrainy. Sankcje obejmują zakaz podróżowania i zamrożenie aktywów w UE. Uderzają łącznie w 23 "czołowe osobistości", trzy banki i firmy oraz 351 członków Dumy Państwowej. Przyjęte przez ministrów spraw zagranicznych UE we wtorek weszły w życie w środę wieczorem.

Agresja Rosji na Ukrainę

W poniedziałek prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekret o uznaniu niepodległości tzw. Donieckiej (DRL) i Ługańskiej (ŁGR) Republiki Ludowej, powołanych przez prorosyjskich separatystów na zajmowanych przez nich terenach ukraińskiego Donbasu. Zdecydował też o wysłaniu na ich terytorium rosyjskich wojsk. We wtorek decyzja została ratyfikowana przez rosyjski parlament. Władze w Kijowie i państwa Zachodu zgodnie potępiły tę decyzję, uznając ją za naruszenie suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy.

W środę przywódcy dwóch separatystycznych "republik" zwrócili się do Putina o "pomoc w odparciu agresji ze strony armii ukraińskiej".

Autor:mjz

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości