Świat

Jednego dnia nagra sześć wywiadów. Wszystkie o Syrii

Świat


Przed zbliżającym się głosowaniem w Kongresie USA w sprawie Syrii prezydent Barack Obama udzieli w poniedziałek wywiadów sześciu największym amerykańskim sieciom telewizyjnym - poinformował w sobotę Biały Dom.

Osobne wywiady prezydenta dla stacji ABC, CBS, CNN, NBC, PBS i Fox zostaną nagrane w poniedziałek w ciągu dnia i wyemitowane w godzinach wieczornych (czasu miejscowego). Dzień później Barack Obama zwróci się z orędziem do narodu w sprawie Syrii.

W poniedziałek też, po wakacyjnej przerwie, wznawia obrady Kongres, do którego Barack Obama zwrócił się o zatwierdzenie decyzji o ograniczonym ataku na Syrię. Izba Reprezentantów i Senat mają głosować nad rezolucją przedłożoną przez prezydenta w kolejnych dniach.

Niepewna decyzja Kongresu

Według amerykańskich mediów, Obama musi się liczyć z silnym oporem zwłaszcza w Izbie Reprezentantów, której aż 218 członków jest zdecydowanych głosować przeciwko atakowi na Syrię lub też skłania się ku takiej decyzji. Niezbędna większość do przyjęcia lub odrzucenia rezolucji to 217 głosów.

OBAMA LICZY "SZABLE" W KONGRESIE - analiza

USA oskarżają reżim prezydenta Syrii Baszara el-Asada o dokonanie 21 sierpnia pod Damaszkiem ataku chemicznego, w którym zginęło ponad 1400 osób.

Autor: zś//gak / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: whitehouse.gov

Tagi:
Raporty: