Świat

Wielokrotnie zgwałcona 10-latka. Sąd zezwolił na aborcję

Świat


10-letnia dziewczynka z Indii, która została zgwałcona przez ojczyma, w środę dokona aborcji - donosi lokalna policja. Dziecko było wielokrotnie wykorzystywane seksualnie przez partnera matki.

To matka ofiary odkryła, że dziewczynka jest w ciąży. Dokonanie aborcji nie było jednak możliwe, ponieważ prawo w Indiach zakazuje przeprowadzenie zabiegu po 20. tygodniu ciąży. Według informacji opublikowanych przez BBC dziewczynka jest najprawdopodobniej w piątym miesiącu ciąży.

Wyjątkiem jest sytuacja zagrażająca życiu matki i w zeszłym tygodniu sąd zezwolił na aborcję. Dziewczynka przebywa w szpitalu w Rothak, 65 km od New Delhi.

Dziecko było wielokrotnie wykorzystywane

Śledczy stwierdzili, że ojczym ofiary, budowlany, wielokrotnie dopuścił się czynności seksualnych na 10-letnim dziecku. Matka dziewczynki była w tym czasie poza domem, pracowała jako pomoc domowa. - Lekarze nie mogą czekać ani dnia dłużej. Jednocześnie chcemy zapewnić, że życiu dziewczynki nie zagraża niebezpieczeństwo - powiedział reporterom agencji Reutera miejscowy oficer śledczy.

Przemoc seksualna poważnym problemem Indii

Przemoc seksualna wobec kobiet jest w Indiach palącym problemem. W roku 2012 światem wstrząsnęła wiadomość o zbiorowym gwałcie na studentce w autobusie w New Delhi. Oskarżeni w tej sprawie zostali skazani na karę śmierci.

Tragedia wywołała ogólnokrajowe protesty przeciwko przemocy wobec kobiet w Indiach oraz nieudolności władz w obronie ich praw.

Brutalne morderstwo w okolicy

W tym tygodniu w Indiach doszło do brutalnego morderstwa na tle seksualnym. Oprawcy zgwałcili ofiarę, a kiedy ta zagroziła zgłoszeniem sprawy na policję, zmiażdżyli jej głowę cegłami. Do morderstwa doszło w Sonipat w prowincji Hariana (północne Indie).

Autor: arw\mtom / Źródło: Reuters, BBC

Tagi:
Raporty: