TVN24 | Świat

Holenderski poseł z zakazem wjazdu do Rosji, delegacja parlamentu odwołuje podróż

TVN24 | Świat

Autor:
pp/kg
Źródło:
PAP

Komisja ds. międzynarodowych holenderskiego parlamentu odwołała we wtorek lutowy wyjazd delegacji do Rosji. Jak poinformowała holenderska agencja ANP, decyzja związana jest z tym, że jeden z posłów nie otrzymał pozwolenia na wjazd do tego kraju.

ANP przypomina, że miała być to pierwsza wizyta w Rosji holenderskich parlamentarzystów od 2008 roku.

Według agencji decyzja zapadła we wtorek na posiedzeniu komisji ds. międzynarodowych holenderskiego parlamentu.

"Rosja nie powinna ingerować w skład delegacji"

- Komisja jest głęboko przekonana, że Rosja nie powinna ingerować w sprawy dotyczące składu delegacji - przekazała agencja.

W poniedziałek holenderskie MSZ podało, że poseł Sjoerd Sjoerdsma, krytyczny wobec Moskwy członek centrolewicowej partii Demokraci 66, poinformował, że znalazł się na "czarnej liście" Kremla i nie będzie mógł uczestniczyć w planowanym na luty wyjeździe do Rosji.

Sjoerd Sjoerdsma znalazł się na "czarnej liście" Kremla Levien Willemse/Democraten 66

Holenderski minister spraw zagranicznych Stef Blok próbował wyjaśnić sprawę za pośrednictwem rosyjskiego ambasadora w Hadze, jednak rozmowy nie przyniosły rezultatu.

W 2011 roku delegacja holenderska nie poleciała do Egiptu

Holenderscy deputowani nie po raz pierwszy spotykają się z odmową wjazdu do innego kraju. W 2011 roku jeden z członków populistycznej Partii Wolności miał zakaz wjazdu do Egiptu za jego krytykę pod adresem egipskich władz. I wtedy pozostali członkowie delegacji zdecydowali na znak solidarności, że nie pojadą do Kairu.

Źródło: PAP

Autor:pp/kg

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości