Świat

"Ona musi wrócić i zmierzyć się z tym, co zrobiła"

Świat


Rodzice brytyjskiego nastolatka, śmiertelnie potrąconego przez żonę amerykańskiego dyplomaty, zapowiedzieli, że będą walczyć, dopóki nie doczekają się sprawiedliwości. Sprawczyni wypadku niedługo po nim wyjechała z Wielkiej Brytanii. - Ona musi postąpić właściwie, wrócić i zmierzyć się z tym, co zrobiła - apelowała matka zabitego 19-latka.

Do wypadku - z winy kobiety - doszło 27 sierpnia. Potrącony przez kobietę 19-letni Harry Dunn zmarł w szpitalu.

Anne Sacoolas, żona amerykańskiego dyplomaty, która potrąciła brytyjskiego nastolatka, korzystając z immunitetu wyjechała potem z Wielkiej Brytanii.

"Ona musi postąpić właściwie". Łzy matki zabitego nastolatka

Charlotte Charles i Tim Dunn, rodzice nastolatka, rozmawiali w Nowym Jorku w poniedziałek z dziennikarzami. Zapowiedzieli, że będą wywierać naciski na administrację prezydenta Donalda Trumpa, aby Sacoolas powróciła do Wielkiej Brytanii i stanęła przed śledczymi.

- Ona musi postąpić właściwie, wrócić i zmierzyć się z tym, co zrobiła - powiedziała łamiącym się głosem matka zmarłego nastolatka. - Obiecaliśmy Harry'emu, że sprawiedliwości stanie się zadość - dodała.

Prawnik rodziny Radd Seiger przekazał, że są gotowi udać się do Waszyngtonu, aby skupić na sprawie uwagę prezydenta Trumpa. - Ludzie po drugiej stronie sporu muszą zrozumieć, że ta rodzina jest zdeterminowana, aby uzyskać sprawiedliwość dla Harry'ego - podkreślił.

Sacoolas nie milczy w sprawie. Reprezentujący ją prawnik przekazał, że jest "zdruzgotana" tym, co się stało, a także, że chce się spotkać z rodziną nastolatka.

Donald Trump poinformował, że jego administracja przyjrzy się sprawie. Nie podał więcej szczegółów.

Wypadek w pobliżu bazy lotniczej

Do wypadku, w którym zginął 19-letni Harry, doszło 27 sierpnia w pobliżu bazy lotniczej RAF Croughton w Northamptonshire w środkowej Anglii, z której korzystają Stany Zjednoczone.

Dunn jechał na motocyklu. Zderzył się czołowo z samochodem poruszającym się po nieprawidłowej stronie drogi. Samochód prowadziła 42-letnia Anne Sacoolas.

Brytyjskie służby przekazały wówczas, że bezpośrednio po wypadku brytyjska policja złożyła wniosek o uchylenie immunitetu dyplomatycznego w celu umożliwienia przeprowadzenia dochodzenia i przesłuchania kobiety.

Autor: akw\mtom / Źródło: Reuters