Gwiazdy wspierają Angelinę Jolie. Mają własne, trudne historie

Świat

CC BY SA Wikipedia | Gage Skidmore, LG전자, Georges Biard, The Heart Truth, Tom Sorensen, David ShankboneGwiazdy pochwalają decyzję Angeliny

Decyzja Angeliny Jolie o poddaniu się prewencyjnej operacji usunięcia obu piersi, żeby zmniejszyć ryzyko raka, spotkała się z lawiną komentarzy innych gwiazd.

Gwiazdy w swoich komentarzach na portalach społecznościowych wsparły Angelinę Jolie.

Amerykańska aktorka Kristen Bell napisała, że jest pełna podziwu dla decyzji swojej koleżanki po fachu. Piosenkarka Rosanne Cash, która walczyła z nowotworem mózgu, nazywała Angelinę "odważną". Sheryl Crow, która chorowała na raka, napisała: Pochwalam Angelinę za jej odwagę i troskliwość. Z kolei dziennikarka Giuliana Rancic, która także poddała się mastektomii, napisała, że jest "dumna" z Jolie i wdzięczna za nagłośnienie tego problemu.

Walczyły z rakiem

U gwiazdy "Seksu w wielkim mieście" Cynthii Nixon w 2006 r. wykryto guza. Aktorka dopiero po dwóch latach ujawniła, że zmagała się z nowotworem. Walkę udało jej się wygrać. Gwiazda zdawała sobie sprawę z obciążenia genetycznego - jej mama była chora na raka piersi - dlatego poddawała się badaniom kontrolnym regularnie. - Czuję, że mam bardzo konkretną historię do opowiedzenia. To historia nie tylko moja, ale także mojej matki - mówiła w 2008 r. U żony republikanina Mitta Romneya na początku 2009 roku także zdiagnozowano raka piersi. - To wspaniale mieć bliskich wokół siebie - mówiła wówczas w wywiadzie dla America's Radio News Network . I zaznaczyła, że nie jest to walka w samotności. - Walczysz z przyjaciółmi i rodziną. Wspieracie się nawzajem i idziecie do przodu - mówiła. Romney, której matka i babcia zmarły na raka jajnika, przyznała, że najbardziej jest wdzięczna za wczesne zdiagnozowanie u niej choroby. - Życie to interesująca gra i zawsze musisz pogodzić się z tym, co ci przynosi - powiedziała Romney, u której zdiagnozowano także stwardnienie rozsiane.

W maju 2005 r. raka piersi wykryto u australijskiej piosenkarki Kylie Minogue. Artystka przeszła operację i chemioterapię. Po kilku miesiącach walki pokonała chorobę. - Trudno wyrazić to, czego nauczyło mnie to doświadczenie, ale z pewnością zaszły we mnie głębokie psychiczne i emocjonalne zmiany - wspominała.

Jak donosił Reuters, otwartość i uczciwość, z jaką piosenkarka mówiła o swojej chorobie, sprawiły, że została ona uznana przez brytyjskich internautów, za najbardziej inspirująca gwiazdę, która miała raka piersi.

W 2008 roku aktorka Chrisitna Applegate oświadczyła w trakcie wywiadu w programie "Good Morning America", że w wieku 36 lat zdiagnozowano u niej raka piersi. Aktorka zdecydowała się wówczas na podwójną mastektomię zamiast uciążliwej radio- czy chemioterapii. Jak przyznała w kolejnych wywiadach, był to dla niej trudny wybór. - Czasami płakałam, krzyczałam. Byłam wściekła, zła na siebie, że się nad sobą użalałam - powiedziała. Katy Bates, która wygrała walkę z rakiem jajnika blisko 10 lat temu, w kwietniu poinformowała, że zdiagnozowano u niej także raka piersi. Aktorka poddała się podwójnej mastektomii - pisał "The Huffington Post". Aktorka wyznała dla magazynu "People", że jest szczęśliwa, że nie musiała przechodzić chemioterapii. Po zabiegu aktorka żartowała nawet Twitterze - Nie tęsknię za moim biustem tak bardzo jak za "Harry's Law" (amerykański serial, w którym aktorka grała główną rolę - red.).

Prewencyjna operacja

Angelina Jolie poddała się prewencyjnej operacji mastektomii, żeby uchronić się przed rakiem, na którego zmarła jej matka. Aktorka opisała operacje i zabiegi, jakie przeszła, w specjalnym artykule dla "The New York Timesa". Jolie w tekście zatytułowanym "Mój medyczny wybór" w bardzo osobisty sposób pisze o tym, co przeszła. "Moja matka walczyła z rakiem przez blisko dekadę i zmarła w wieku 56 lat. Zdążyła poznać pierwsze ze swoich wnucząt i trzymać je w ramionach. Ale moje inne dzieci nigdy nie będą miały szansy jej poznać i doświadczyć jej miłości i wdzięku" - napisała.

Autor: db / Źródło: huffingtonpost.com

Źródło zdjęcia głównego: CC BY SA Wikipedia | Gage Skidmore, LG전자, Georges Biard, The Heart Truth, Tom Sorensen, David Shankbone

Raporty: