Świat

Desant z Pskowa wylądował przy granicy z Polską

Świat

Rosyjskie ćwiczenia z udziałem Mi-8
Ministerstwo Obrony RosjiRosyjsko-białoruskie ćwiczenia Tarcza Związku 2015

Żołnierze rosyjskiej 76. dywizji desantowo-szturmowej z Pskowa przybyli do białoruskiego Brześcia. Wezmą udział w ćwiczeniach antyterrorystycznych.

Lokalne media w Brześciu informują, że na miejscowym dworcu kolejowym żołnierze 76. dywizji desantowo-szturmowej z Pskowa byli witani "chlebem i solą, kwiatami i orkiestrą wojskową".

Ćwiczenia na obszarze graniczącym z Polską wystartują 5 kwietnia. Weźmie w nich udział ponad 400 wojskowych. Rosyjski podpułkownik Igor Spicyn powiedział, że niektórzy z nich uczestniczyli w konfliktach zbrojnych na Kaukazie Północnym. Manewry odbędą się wspólnie z żołnierzami 103. samodzielnej brygady mobilnej z białoruskiego Witebska.

Poprawa umiejętności

Podpułkownik Spicyn poinformował, że na brzeskim poligonie zostaną opracowane sposoby przeprowadzania "technik operacji antyterrorystycznych, dotyczących blokowania i niszczenia nielegalnych formacji zbrojnych".

W trakcie manewrów planowane jest także podniesienie "poziomu szkoleń taktycznych oraz poprawa umiejętności prowadzenia pojazdów specjalnych, a także technik lądowania".

Rosyjska agencja TASS informuje, że ćwiczenia odbywają się w ramach międzynarodowej współpracy wojskowej.

Autor: tas//gak / Źródło: vb.by, TASS

Źródło zdjęcia głównego: structure.mil.ru