TVN24 | Świat

W pięć dni chcą zaszczepić całe miasto. "Proces nie może być przerwany"

TVN24 | Świat

Autor:
tas
Źródło:
PAP

Planujemy powszechne szczepienie ludności w ciągu pięciu dni. Trzeba pracować 24 godziny na dobę, na zmiany. Proces nie może być przerwany - przekazał sekretarz Komunistycznej Partii Chin w mieście Ruili. W ostatnich dniach wykryto tam nowe zakażenia koronawirusem. Rusza akcja, która ma na celu zaszczepienie wszystkich mieszkańców.

Według państwowej agencji prasowej Xinhua kryzysowe szczepienia rozpoczęto w czterech przygranicznych powiatach w prowincji Junnan, w tym w mieście Ruili, gdzie wykryto w ostatnich dniach kilkadziesiąt nowych infekcji. Zastrzyki mają dostać wszyscy, którzy spełniają kryteria do szczepienia. Miasto liczy ponad 200 tysięcy mieszkańców.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Sekretarz Komunistycznej Partii Chin (KPCh) w Ruili Gong Yunzun oświadczył, że w jego mieście kampania powszechnych szczepień zostanie przeprowadzona w ciągu pięciu dni. "To konieczne, by miasto mogło wrócić do normalności" - przekonują władze.

- Planujemy powszechne szczepienie ludności w ciągu pięciu dni. Trzeba pracować 24 godziny na dobę, na zmiany. Proces nie może być przerwany - powiedział Gong, cytowany przez państwowy dziennik "Huanqiu Shibao".

Sekretarz KPCh w Ruili przekazał również chińskim mediom, że w czwartek wieczorem do miasta dotarło 159 tysięcy dawek szczepionek przeciwko koronawirusowi przydzielonych przez rząd centralny.

KORONAWIRUS – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Powszechne badania mieszkańców

Od środy w Ruili trwają powszechne badania mieszkańców na obecność koronawirusa. W mieście zamknięto też szkoły i zalecono ludziom pozostawanie w domach.

Pandemia COVID-19 jest w Chinach pod kontrolą od wielu miesięcy, ale sporadycznie pojawiają się niewielkie ogniska zakażeń. Władze stanowczo na nie reagują, stosując lokalne lockdowny i masowe badania. Ruili jest pierwszym chińskim miastem, które po wykryciu nowych infekcji zapowiedziało powszechne szczepienia.

W Chinach kontynentalnych od końca grudnia 2020 roku trwa kampania szczepień przeciw COVID-19 rodzimymi preparatami. Do czwartku w kraju podano ponad 126 milionów dawek - pisze Xinhua, powołując się na państwową komisję zdrowia.

Autor:tas

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty: