Niemiecki dyplomata aresztowany. Jest podejrzany o zabójstwo swojego męża

Autor:
tas/tr
Źródło:
PAP, Reuters

Policja w brazylijskim Rio de Janeiro poinformowała o aresztowaniu niemieckiego dyplomaty podejrzanego o zabójstwo swojego męża. Uwe Herbert Hahn z konsulatu RFN w tym mieście twierdził, że jego małżonek, Belg Walter Henri Maximilien Biot, zmarł po nieszczęśliwym upadku.

Hahn zadzwonił w piątek wieczorem na pogotowie, twierdząc, że jego mąż uderzył się w głowę po upadku ze schodów w mieszkaniu w ekskluzywnej dzielnicy Ipanema w Rio de Janeiro.

Z wstępnych ustaleń śledczych, przeprowadzonych w mieszkaniu pary, wynika jednak, że zmarły został brutalnie pobity.

- Podana przez konsula wersja zdarzeń, według której ofiara upadła, jest niezgodna z wnioskami z raportu kryminalistycznego - poinformowała Camila Lourenco z policji w Rio de Janeiro. Jak przekazała, na ciele mężczyzny "stwierdzono kilka krwiaków, w tym na tułowiu, odpowiadających urazom zadanym przez kopnięcia, a także zmianom odpowiadającym atakowi cylindrycznym przedmiotem".

Ambasada nie udzieliła informacji

Agencja AFP poinformowała, że oprócz tego na zdjęciach udostępnionych przez policję widoczne są "plamy krwi na podłodze i na meblach w mieszkaniu pary". Według doniesień lokalnych mediów Hahn "próbował oczyścić miejsce zbrodni przed przybyciem policji". Dyplomata zeznał policji, że jego mąż, który miał za tydzień skończyć 53 lata, nadużywał alkoholu i tabletek nasennych.

Ambasada Niemiec w Brazylii, mimo kilkukrotnych zapytań, nie udzieliła AFP żadnych informacji. Agencja Reutera, powołując się na doniesienia brazylijskiej prasy, podała, że Henri Maximilien Biot mieszkał w Brazylii od 23 lat.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tas/tr

Źródło: PAP, Reuters

Pozostałe wiadomości