TVN24 | Świat

Dwóch rosyjskich komandosów zginęło podczas ćwiczeń

TVN24 | Świat

Autor:
akr/kg
Źródło:
PAP
Ćwiczenia rosyjskich i białoruskich wojsk przy polskiej granicy
Ćwiczenia rosyjskich i białoruskich wojsk przy polskiej granicyTwitter/@MOD_BY (Resort obrony Białorusi)
wideo 2/22
Twitter/@MOD_BY (Resort obrony Białorusi)Ćwiczenia rosyjskich i białoruskich wojsk przy polskiej granicy

Dwóch rosyjskich żołnierzy sił specjalnych zginęło podczas rosyjsko-białoruskich ćwiczeń na poligonie w pobliżu miejscowości Hoża w obwodzie grodzieńskim na Białorusi - potwierdził w piątek resort obrony Rosji. Komandosi zginęli podczas skoków spadochronowych. Stało się to podczas ćwiczeń wojsk powietrznodesantowych przy granicy Białorusi z Polską i Litwą.

Wcześniej o wypadku informowała opozycyjna organizacja BYPOL, grupującą zbiegłych za granicę przedstawicieli białoruskich resortów siłowych.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Ćwiczenia rosyjskich i białoruskich wojsk przy polskiej granicy

W piątek rano ministerstwo obrony Białorusi ogłosiło rozpoczęcie wspólnych manewrów wyspecjalizowanych jednostek sił zbrojnych Białorusi i rosyjskich wojsk powietrzno-desantowych.

Jak podał białoruski resort obrony, w ćwiczeniach biorą udział rosyjskie samoloty transportowe Ił-76 oraz śmigłowce białoruskich wojsk. Wojskowi mają wspólnie ćwiczyć przejęcie i utrzymanie przyczółku, poszukiwanie i niszczenie wyznaczonych obiektów, a także dywersyjno-zwiadowczych oddziałów przeciwnika i grup bojowych.

Ćwiczenia mają miejsce w pobliżu miejscowości Hoża w obwodzie grodzieńskim, znajdującej się 5 km od granicy z Litwą i 25 km od polskiej granicy. Na obszarach przygranicznych z Białorusią w obu tych krajach trwa kryzys migracyjny.

ZOBACZ RAPORT TVN24.PL: Kryzys na granicy polsko-białoruskiej >>>

Google Maps

Autor:akr/kg

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Ministerstwo Obrony Białorusi

Tagi:
Raporty: