TVN24 | Świat

Ataki "sprzeczne z naukami wszystkich religii Abrahama". Arabski książę w rozmowie z Macronem

TVN24 | Świat

Autor:
lukl/kab
Źródło:
tvn24.pl, Reuters, arabnews.jp

Książę koronny Abu Zabi Mohammed bin Zajed al-Nahjan potępił ataki terrorystyczne we Francji. Jak poinformowała agencja prasowa WAM, doszło do tego podczas rozmowy telefonicznej z prezydentem Emanuelem Macronem.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Następca tronu emira Abu Zabi odrzucił mowę nienawiści i powiedział, że nie ma usprawiedliwienia dla terroryzmu lub przemocy - podała państwowa agencja informacyjna w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Dodał, że ostatnie ataki terrorystyczne we Francji "są sprzeczne z naukami wszystkich religii Abrahama, które głoszą pokój, miłość, tolerancję i świętość życia".

Książę złożył kondolencje prezydentowi Francji i powiedział, że "Zjednoczone Emiraty Arabskie jasno mówią o swojej pozycji jako kraju arabsko-muzułmańskiego, który przywiązuje dużą wagę do tolerancji i współpracy".

Dwa ataki w ciągu kilku dni

Trzy osoby zginęły, a kilka zostało rannych w ataku nożownika, do którego doszło w ostatni czwartek w bazylice w Nicei. Sprawcę, który według świadków i lokalnych władz wykrzykiwał "Allahu Akbar", zatrzymano.

Do kolejnego ataku doszło w sobotę w Lyonie. W 7. dzielnicy miasta w pobliżu niewielkiego kościółka odwiedzanego głównie przez prawosławnych Greków został postrzelony grecki kapłan, który zamykał świątynię po nabożeństwie. Sprawca zbiegł po oddaniu strzałów. Duchowny jest poważnie ranny.

Autor:lukl/kab

Źródło: tvn24.pl, Reuters, arabnews.jp