Dreszcze i lekki dygot. Upał pokonał kanclerz Niemiec

TVN24

Aktualizacja:

Kanclerz Niemiec Angela Merkel, która podczas oficjalnego powitania prezydenta Ukrainy w Berlinie nie była w stanie opanować drżenia ciała, na konferencji prasowej tłumaczyła, że powodem było odwodnienie. Zapewniła, że czuje się już dobrze.

Chwilową niedyspozycję niemieckiej kanclerz zauważyły media relacjonujące powitanie ukraińskiego przywódcy w Berlinie.

Reuters podał, że szefowa rządu zaczęła w sposób niekontrolowany trząść się na całym ciele, gdy orkiestra wojskowa odgrywała hymny narodowe Niemiec i Ukrainy, przy czym Merkel miała zacisnąć usta, bezskutecznie starając się opanować lekki dygot.

Dpa pisze z kolei, że kolana i całe ciało kanclerz zaczęły trząść się, gdy stojąc obok Zełenskiego czekała na wspólny przegląd gwardii honorowej oraz później, po jego zakończeniu.

Lepsze samopoczucie po trzech szklankach wody

Na zorganizowanej około godziny później konferencji prasowej z udziałem ukraińskiego prezydenta Merkel z uśmiechem wyjaśniła, że zdążyła od tego czasu wypić trzy szklanki wody. - Najwyraźniej tego potrzebowałam i czuję się już bardzo dobrze - zapewniła.

Dpa przypomina, że podobne drżenie w przeszłości obserwowano u Merkel już kilkakrotnie podczas oficjalnych okazji. Wówczas jako przyczynę podawano odwodnienie organizmu i panujący upał.

Merkel ma 64 lata, na czele rządu Niemiec stoi od 2005 roku.

Autor: tmw / Źródło: PAP