Katastrofa samolotu EgyptAir

20 maja 2016

Tuż przed katastrofą na pokładzie maszyny doszło do próby ugaszenia ognia - wynika z zapisów rejestratora rozmów z kokpitu samolotu linii EgyptAir, który w maju runął do Morza Śródziemnego. O nowych informacjach dotyczących katastrofy poinformowały we wtorek źródła w egipskim komitecie śledczym.

Z dna Morza Śródziemnego wydobyto wszystkie zlokalizowane do tej pory szczątki ofiar katastrofy samolotu linii EgyptAir. Jak poinformował w niedzielę egipski dziennik "Al Ahram", ciała transportowane są na pokładzie statku John Lethbridge do Aleksandrii.

Śledczy ściągnęli dane z rejestratora parametrów lotu egipskiego airbusa, który w ubiegłym miesiącu runął do Morza Śródziemnego, powodując śmierć wszystkich 66 osób znajdujących się na pokładzie, i będą je analizować - poinformował w środę egipski komitet śledczy.

Prokuratura w Paryżu wszczęła w poniedziałek śledztwo w sprawie zabójstwa, co dotyczy katastrofy egipskiego samolotu pasażerskiego, który w ubiegłym miesiącu runął do Morza Śródziemnego powodując śmierć wszystkich 66 osób znajdujących się na pokładzie.

Egipski komitet śledczy rozpoczął analizę czarnych skrzynek z samolotu linii EgyptAir, który w maju z niewyjaśnionych dotąd przyczyn runął do Morza Śródziemnego. Śledczy przekazali, że jednostki pamięci obu rejestratorów są uszkodzone, co oznacza, że ich naprawa będzie wymagać czasu i wysiłku.

Egipski komitet śledczy poinformował w piątek, że ekipy poszukiwawcze znalazły i wydobyły drugą z dwóch czarnych skrzynek samolotu pasażerskiego linii EgyptAir, który w maju z niewyjaśnionych dotąd przyczyn runął do Morza Śródziemnego.

Rejestrator dźwięku pochodzący z rozbitego samolotu linii EgyptAir znaleziono na dnie Morza Śródziemnego - podała BBC, powołując się na egipskich śledczych. Przedstawiciele egipskiego rządu potwierdzili w środę, że odnaleziono szczątki maszyny, która zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach.

Wynajęty przez rząd Egiptu statek poszukiwawczy wykrył na dnie Morza Śródziemnego skupiska szczątków samolotu pasażerskiego EgyptAir, który uległ katastrofie w ubiegłym miesiącu - poinformował egipski komitet śledczy.

Poszukiwania czarnych skrzynek samolotu EgyptAir, który 19 maja runął do Morza Śródziemnego, zostały zawężone do obszaru o promieniu 2 km - poinformowało w czwartek egipskie źródło bliskie śledztwu. W środę francuski okręt wychwycił sygnał z rejestratora.

Szef egipskiego zespołu śledczego badającego katastrofę samolotu EgyptAir nad Morzem Środziemnym poinformował o wykryciu sygnału z maszyny. Ajman al-Mokadem podkreślił, że w związku z tym zawężono obszar poszukiwań - podała w piątek agencja Associated Press.

Francuski statek włączy się w najbliższych dniach w poszukiwania czarnych skrzynek samolotu linii EgyptAir, który w ubiegłym tygodniu uległ katastrofie nad Morzem Śródziemnym - poinformowała w czwartek wieczorem francuska agencja bezpieczeństwa lotniczego BEA.