Assange dostał azyl

26 czerwca 2012

Szwedzi otwierają sprawę Assange'a. Prokuratora wznawia śledztwo

Szwedzka prokuratura ponownie wszczęła śledztwo w sprawie oskarżenia o gwałt założyciela portalu Wikileaks, Juliana Assange’a. Reprezentująca ofiarę adwokat Elisabeth Massi Fritz zwraca uwagę, że zostało mało czasu na przedstawienie zarzutów, bowiem sprawa przedawni się w sierpniu 2020 roku.

Assange: Ekwador chce się mnie pozbyć z ambasady

Założyciel demaskatorskiego portalu WikiLeaks Julian Assange powiedział w poniedziałek, że Ekwador chce zakończyć jego sześcioletni pobyt w ambasadzie w Londynie i przekazać go USA. Powołał się na nowe zasady swego azylu w ekwadorskiej rezydencji.

Julian Assange "planował ucieczkę do Rosji"

Twórca Wikileaks Julian Assange planował opuścić Wielką Brytanię i szukać schronienia w Rosji - wynika z listu, który wyciekł z portalu Assange'a WikiLeaks. Plany te miało jednak pokrzyżować zatrzymanie i osadzenie go w areszcie domowym.

Azyl Assange'a coraz mniej pewny

Prezydent Ekwadoru Lenin Moreno oświadczył, że przedstawiciele jego kraju rozmawiali z brytyjskim rządem o sytuacji założyciela demaskatorskiego portalu Wikileaks Juliana Assange'a. Australijczyk od prawie sześciu lat ukrywa się w ambasadzie Ekwadoru w Londynie.

Assange jak "kamień w bucie"

Sprawa azylu założyciela demaskatorskiego portalu WikiLeaks Juliana Assange'a, ukrywającego się w ambasadzie tego kraju w Londynie, nie będzie poruszana podczas podróży prezydenta Lenina Voltaire'a Moreno Garcesa do Europy - poinformowało ministerstwo spraw zagranicznych tego kraju.

Assange odcięty od internetu

Rząd Ekwadoru zablokował w środę dostęp do internetu założycielowi portalu WikiLeaks Julianowi Assange'owi, który od 2012 roku ukrywa się w ambasadzie tego kraju w Londynie. Decyzja zapadła z powodu jego ostatniej aktywności w mediach społecznościowych.

Brytyjski sąd nie uchylił nakazu aresztowania Assange'a

Brytyjski sąd odrzucił we wtorek wniosek o uchylenie nakazu aresztowania założyciela demaskatorskiego portalu WikiLeaks Juliana Assange'a, który od ponad pięciu lat przebywa na terenie ambasady Ekwadoru w Londynie. Taką decyzję sąd ogłosił również w ubiegły wtorek.

Julian Assange z ekwadorskim obywatelstwem

Władze Ekwadoru poinformowały w czwartek o przyznaniu obywatelstwa tego kraju Julianowi Assange'owi. Założyciel portalu WikiLeaks od 2012 roku przebywa w ekwadorskiej ambasadzie w Londynie.

Uroczy dachowiec skradł show twórcy Wikileaks

We wtorek w ambasadzie Ekwadoru w Londynie zakończyło się przesłuchanie twórcy demaskatorskiego portalu WikiLeaks Juliana Assange'a, który w Szwecji jest oskarżony o gwałt. Wyniki przesłuchania nie zostały podane do wiadomości publicznej. Wszyscy pytają jednak o kota, który przyglądał się demonstrującym przed ambasadą.

Twórca WikiLeaks zostanie przesłuchany

Twórca demaskatorskiego portalu WikiLeaks Julian Assange, oskarżony w Szwecji o gwałt, zostanie przesłuchany w ambasadzie Ekwadoru w Londynie 14 listopada - poinformowała w poniedziałek szwedzka prokuratura.