Premium

Kariera Marcina Emilewicza pod rządami PiS

Kariera Marcina Emilewicza w spółkach Skarbu Państwa nabrała rozpędu po objęciu władzy przez PiS – dostał etat w grupie Azoty, potem pracę w funduszu założonym przez PZU pod patronatem resortu rozwoju, w którym wtedy wiceministrem była jego żona Jadwiga Emilewicz, a teraz pracuje w Orlenie.

O karierze męża obecnej wicepremier rządu Prawa i Sprawiedliwości, która przyspieszyła po objęciu rządów przez PiS w 2015 roku, napisał przed tygodniem "Newsweek". W odpowiedzi na publikację Jadwiga i Marcin Emilewiczowie wydali oświadczenie, w którym wyjaśnili, że Marcin Emilewicz zaczął współpracę z grupą Azoty w 2013 roku, zanim do władzy doszła Zjednoczona Prawica.

"Szukał punktu zaczepienia w spółkach"

Rzeczywiście, Marcin Emilewicz od wiosny 2013 roku świadczył usługi dla Grupy Azoty S.A. jako kontrahent - firma zewnętrzna. Ale jak nas poinformował rzecznik prasowy Azotów Waldemar Grzegorczyk, w sierpniu 2016 roku (już za rządów PiS – red.) został zatrudniony w spółce na stanowisku menedżera procesu – głównego specjalisty w Departamencie Korporacyjnym Strategii i Rozwoju.

Czytaj bez ograniczeń

premium

Uzyskaj dostęp do tego artykułu i innych treści specjalnych. Za darmo