TVN24 | Polska

Powstał zespół, który ma stworzyć strategię walki z epidemią. "Przygotowujemy się do możliwej drugiej fali"

TVN24 | Polska

Autor:
ads/pm
Źródło:
tvn24.pl
Powstał zespół, który ma stworzyć strategię walki z epidemią
Powstał zespół, który ma stworzyć strategię walki z epidemiąTVN24
wideo 2/22
TVN24Powstał zespół, który ma stworzyć strategię walki z epidemią.

Minister zdrowia powołał zespół, który ma się zająć stworzeniem strategii walki z drugą falą epidemii COVID-19. - Nie będzie się zajmował tym, z czym mamy do czynienia dzisiaj, tylko przygotowaniem do jesieni - tłumaczył rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Dodatkowo - zapowiedział - podobne zespoły powstaną w każdym województwie.

W poniedziałek 20 lipca minister zdrowia wydał zarządzenie powołujące "zespół do spraw strategii działań związanych ze zwalczaniem epidemii COVID-19".

Zespół, jak czytamy w zarządzeniu, ma się zająć: - analizą standardów międzynarodowych związanych ze zwalczaniem COVID-19; - oceną przygotowania podmiotów wykonujących działalność leczniczą i innych podmiotów i służb do walki z COVID-19; - opracowaniem strategii testowania osób pod kątem zakażenia wirusem SARS-CoV-2; - analizą dotychczasowego przygotowania i funkcjonowania zakaźnych szpitali jednoimiennych; - opracowaniem strategii działania zakaźnych szpitali jednoimiennych; - opracowaniem strategii postępowania ze zwiększoną zachorowalnością grypy, w szczególności w zakresie jej testowania i poziomu wyszczepialności społeczeństwa.

W skład zespołu wchodzi przewodniczący, którym może zostać sekretarz lub podsekretarz w Ministerstwie Zdrowia i 12 innych osób. Są to przedstawiciele różnych departamentów resortu zdrowia, a także przedstawiciele Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny, Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. Skład uzupełniają Konsultanci Krajowi w dziedzinie chorób zakaźnych, medycyny rodzinnej oraz anestezjologii i intensywnej terapii.

CZYTAJ CAŁE ZARZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA

"Przygotowujemy się do możliwej drugiej fali epidemii"

- Przygotowujemy się do możliwej drugiej fali epidemii, która będzie pewnie współistnieć ze wzrostem zachorowań na grypę - mówił w rozmowie z reporterką TVN24 Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Tłumaczył, że powołany zespół "nie będzie się zajmował tym, co mamy do czynienia dzisiaj". - Ten zespół ma się zająć przygotowaniami do jesieni - powtórzył.

Rzecznik przekazał też, że "podobne zespoły będą zorganizowane w każdym województwie i będą uwzględniały specyfikę danego województwa, specyfikę zakażeń, możliwości każdego województwa do przyjęcia pacjentów". - Dodatkowo przy Narodowym Funduszu Zdrowia powstał specjalny zespół do spraw szpitali jednoimiennych - dodał.

Andrusiewicz o zespole powołanym przez ministra zdrowia
Andrusiewicz o zespole powołanym przez ministra zdrowiaTVN24

Autor:ads/pm

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości